Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat plavky pro svou postavu?

Nevíte, jak vybrat plavky, které zdůrazní vaše přednosti? Nevíte, jaké plavky vybrat, aby zamaskovaly nedostatky vaší postavy? Nevíte, jak vybrat plavky tak, abyste se cítila opravdu sexy? Poradíme!

Když máte malá prsa

Po celý rok jsou pushupky vaší spásou, ale v létě se děsíte, že až obléknete plavky, všichni kolem vás zjistí, že vlastně žádná prsa nemáte? Toužíte po plnějším dekoltu? Máte hned několik možností:

1. Zvolte dámské plavky, které mají vycpávky, stejně jako podprsenky. Sice po koupání déle schnou, ale dá se to vydržet.

2. Mrkněte po plavkách, které mají nařasený horní díl – řasení opticky prsa zvětší. Trendy jsou také třásně!

Tip: Když k plavkám s třásněmi na prsou obléknete stylové dámské kraťasy, můžete vyrazit na letní párty.

Když chcete zamaskovat bříško

Trápí vás pár faldíků, které u vody vystavovat určitě nechcete? Tak se mrkněte po plavkách, které vám pomohou bříško zamaskovat!

1. Dobře vám poslouží jednodílné plavky v tmavší barvě. Zvolte buď ty se stahovacím efektem, nebo ty, které mají zvýrazněnou oblast prsou.

2. Možná vám udělá radost, že se do módy vrátily plavky v retro střihu. Takže pokud máte ráda dvoudílné plavky, zvolte ty s vyšším pasem.

3. Skvěle fungují také plážové šátky, které můžete mít omotané kolem pasu – a navíc budete vypadat stylově!

Když nemáte pas

Příroda vás neobdařila vosím pasem a plavky většinou jen zdůrazní, že je vaše postava od ramen po boky rovná? Existují plavky, které vám pas vymodelují!

1. Pokud máte štíhlou chlapeckou postavu a jen chcete vytvořit pas, pomohou vám optické klamy. Zvolit můžete buď velmi výrazné dvoudílné plavky, které opticky rozšíří horní i dolní polovinu těla, nebo zvolit jednodílné plavky, které mají tmavší oblast pasu a světlejší horní i dolní část.

2. Pokud máte spíš postavu jablíčka a potřebovala byste celou oblast pasu zeštíhlit, vsaďte na jednodílné plavky. Vyberte si takové, které mají v pase tmavší barvu a na prsou jsou světlejší, nebo tam mají výraznější zdobení.