3 triky, jak vypadat v létě skvěle

Jakmile obujete otevřené boty…

Ujistěte se, že vaše nové sandálky nehyzdí popraskané paty, zatrhané nehty a celkově neudržované nohy. Ani u vody na vaše popraskané nohy nebude hezký pohled. Tak si vezměte k ruce pemzu, nůžtičky, krém a lak na nehty. A dopřejte si domácí pedikúru. Na nohy má blahodárný vliv!

1. Nejprve své nohy nechte několik minut máčet v horké vodě, aby se změkčila ztvrdlá kůže. Tu poté pečlivě obruste pemzou. Pokud to pořád ještě není ono, použijte peeling – můžete si ho i vyrobit – skvěle funguje kombinace cukru a olivového oleje.

2. Zatlačte kůžičku kolem nehtů, zastřihněte je a zapilujte. A lakem také určitě nic nezkazíte.

3. Naneste vrstvu vyživujícího krému a natáhněte přes něj ponožky, aby se hezky vsáknul.

foto_copy

Dejte sbohem chloupkům

Jestli něco opravu pokazí váš letní styl, jsou to chloupky. A pokud vás nebaví si každý den nohy oholit a za hodinu zkonstatovat, že už zase škrábete, pořiďte si epilátor pro ženy. Vytrhnutý chloupek totiž dorůstá mnohem déle než ten, který jen seříznete žiletkou. A navíc nedorůstá ostrý, takže už nebudete škrábat!

Ano, my víme. Trhání chloupků je bolestivé a nepříjemné. Ale vězte, že opravdu bolet bude jen první použití. A pak na epilátor nebudete muset dobré tři týdny sáhnout. A když ho použijete podruhé, tak uvidíte, že už to zdaleka nebolí tak jako poprvé.

Rovnoměrné opálení

Jakmile se opálíte, máte za pár dní po těle světlejší flíčky? Nejste v tom sama. Jedná se o poměrně běžné olupování kůže. I tomu ale můžete zabránit. Stačí se jen v létě pravidelně zbavovat staré kůže. A pokud možno před opálením!

Vezměte si k ruce peeling, lufu a dejte se do toho. Dvakrát týdně pečlivě oškrábejte starou kůži z celého těla pomocí peelingu (můžete použít stejný domácí recept jako na nohy – cukr a olivový olej) a následně kůži pečlivě hydratujte. A v den, kdy peeling nepoužijete, nanášejte sprchový gel pomocí lufy.

Jaké letní triky používáte vy?

@svetzeny