Přejít k hlavnímu obsahu

3 triky, jak vypadat v létě skvěle

Horké počasí nás nutí odhazovat svršky a ukazovat víc a víc kůže. A to, co bylo před zvídavými zraky v zimě skryto, je v létě vystaveno všem na odiv. Dopřejte svému tělu pořádnou péči, za kterou se vám zaručeně odmění.

Jakmile obujete otevřené boty…

Ujistěte se, že vaše nové sandálky nehyzdí popraskané paty, zatrhané nehty a celkově neudržované nohy. Ani u vody na vaše popraskané nohy nebude hezký pohled. Tak si vezměte k ruce pemzu, nůžtičky, krém a lak na nehty. A dopřejte si domácí pedikúru. Na nohy má blahodárný vliv!

1. Nejprve své nohy nechte několik minut máčet v horké vodě, aby se změkčila ztvrdlá kůže. Tu poté pečlivě obruste pemzou. Pokud to pořád ještě není ono, použijte peeling – můžete si ho i vyrobit – skvěle funguje kombinace cukru a olivového oleje.

2. Zatlačte kůžičku kolem nehtů, zastřihněte je a zapilujte. A lakem také určitě nic nezkazíte.

3. Naneste vrstvu vyživujícího krému a natáhněte přes něj ponožky, aby se hezky vsáknul.

foto_copy

Dejte sbohem chloupkům

Jestli něco opravu pokazí váš letní styl, jsou to chloupky. A pokud vás nebaví si každý den nohy oholit a za hodinu zkonstatovat, že už zase škrábete, pořiďte si epilátor pro ženy. Vytrhnutý chloupek totiž dorůstá mnohem déle než ten, který jen seříznete žiletkou. A navíc nedorůstá ostrý, takže už nebudete škrábat!

Ano, my víme. Trhání chloupků je bolestivé a nepříjemné. Ale vězte, že opravdu bolet bude jen první použití. A pak na epilátor nebudete muset dobré tři týdny sáhnout. A když ho použijete podruhé, tak uvidíte, že už to zdaleka nebolí tak jako poprvé.

Rovnoměrné opálení

Jakmile se opálíte, máte za pár dní po těle světlejší flíčky? Nejste v tom sama. Jedná se o poměrně běžné olupování kůže. I tomu ale můžete zabránit. Stačí se jen v létě pravidelně zbavovat staré kůže. A pokud možno před opálením!

Vezměte si k ruce peeling, lufu a dejte se do toho. Dvakrát týdně pečlivě oškrábejte starou kůži z celého těla pomocí peelingu (můžete použít stejný domácí recept jako na nohy – cukr a olivový olej) a následně kůži pečlivě hydratujte. A v den, kdy peeling nepoužijete, nanášejte sprchový gel pomocí lufy.

Jaké letní triky používáte vy?