Přejít k hlavnímu obsahu

Paní Iris oslavila 101 let a stala se módní ikonou: Seniorka přiznala, čemu vděčí za svou krásu a úspěšnost

Iris Apfelová je americká podnikatelka, návrhářka interiérů a módní ikona, která se v srpnu dožila 101 let. Sama o sobě mluví jako o nejstarší teenagerce, a když se na ni podíváte, nejspíš budete souhlasit. Nosí velké kulaté brýle, stylové šedivé vlasy, barevné oblečení a velké šperky. Je zastánkyní názoru, aby lidé svým oblečením vyjadřovali svou osobnost a nešli jen s davem.

Ve své věku vypadá naprosto dokonale. Je to neuvěřitelné, ale svou první modelingovou smlouvu podepsala v 97 letech a je uznávanou influencerkou a blogerkou. Spolupracují s ní největší módní značky. Až do svých 67 let byla vdaná za Carla Apfela, který zemřel v roce 2015. Iris bylo v té době 94 let, ale na život rozhodně nezanevřela. Fotí módní fotografie, má vlastní autobiografii a před časem se spojila se značkou H&M. Je stále plná života, radosti a stala se vzorem pro mladé lidi.

Vymažte svůj rok narození z občanky: Podívejte se na oblečení, které vás zaručeně omladí a neutratíte za něj více než 500 Kč!

Ženy, které stárnou s grácií a bez násilných estetických zákroků, nás nepřestávají fascinovat. Leckdo jim závidí a pro mnoho ostatních se stávají vzorem a inspirací. A to nemluvíme o slavných dámách showbyznysu, jejichž fotografie kolují na sociální síti. Vypadat skvěle a přirozeně nemusí být nereálné pro žádnou z nás. Stačí jít s dobou a stylizovat se do takových módních kousků, které budou mít svěží nádech a zároveň za ně neutratíte spoustu peněz. Čeho se vyvarovat a jak dosáhnout mladistvějšího vzhledu?
svetzeny.cz
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Proč se rozhodla vstoupit do světa módy?

Bylo to z jediného prostého důvodu.Nejvíc ji totiž štvalo, že při nákupech oblečení neviděla žádný módní kousek přizpůsobený pro sebe, a že většina originální módy dnes vzniká výhradně s myšlenkou zaujmout mladistvé. „Návrháři si tak vykopali vlastní hroby. Připadá mi dost hloupé, jak tvoří všechny ty šaty za tisíce korun pro puberťačky, co si je ani nemůžou dovolit. Přitom dávno víme, že v Americe nejvíce utrácejí ženy mezi šedesáti a osmdesáti lety,“ rozohnila se seniorka. „A ještě k tomu to všechno ukazují na patnáctiletých modelkách. Jak se má starší žena jako já ztotožnit s holčičkou, co si vykračuje po mole?“ Na druhou stranu si dobře uvědomuje, že právě ona je jednou z tváří změny. I díky jejímu vlivu je dnešní móda rozmanitější a počítá s daleko širším publikem než dřív. Ať už jde o původ, velikost oblečení nebo právě věk.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Ve svém věku se stala ikonou kosmetické značky

Dalo by se říct, že módní ikona Iris Apfelová má za sebou téměř všechno – od smlouvy s Bílým domem na textil pro devět prezidentských období až po podpis smlouvy s modelingovou agenturou IMG v 97 letech. Ale i přesto, že oslavila 101 let, se tato hvězda musela pustit do jednoho velkého kroku, a to je oblast líčení.

Ve spolupráci se společností Ciaté London byla právě uvedena na trh první spolupráce Iris Apfelové v oblasti líčení – příznačně nazvaná Ciaté London x Iris Apfel. Osmidílná řada obsahuje rtěnku Creamy Gloss ve třech odstínech, dvě paletky očních stínů, zrcátko, kosmetickou taštičku a obaly na nehty. „V této kolekci pro kreativce, milovníky rutiny a odvážlivce se snoubí vše, co jsem si za 100 let svého života zamilovala na kráse,“ uvedla Iris ve svém prohlášení.

Móda: Ženy s plnými křivkami, nezahalujte se! Spodní prádlo, které z vás udělá bohyni

Nosit pohodlné spodní prádlo, které lichotivě zdůrazňuje ženské křivky je pro mnohé z nás kumšt. Máme totiž pocit, že mezi těmito vlastnostmi neexistuje kompromis. Pokud jsme navíc obdařeny bujnějšími vnadami a oblými křivkami, máme pocit, že musíme tyto partie spíše skrývat. My vám ukážeme, jak na výběr této důležité části denního oděvu vyzrát a cítit se smyslně a žensky.
svetzeny.cz

Cheat Sheets Nail Wraps jsou nejprodávanějším modelem značky Ciaté London. Letos se dočkaly úpravy podle Iris Apfelové, která je doplnila o barevné stíny, výrazné barvy a odvážné potisky. Apfelová kdysi řekla, že styl není o věku, ale o přístupu, a tato nová řada je toho více než důkazem.  

Tato šarmantní dáma, která má za sebou tolik let moudrosti a životních zkušeností, se za svůj život má o co podělit s mladými ženami, které se snaží objevit samy sebe a svůj osobitý styl. A její radou číslo jedna je trpělivost. Jestli si navíc z rad Iris Apfelové můžete něco vzít k srdci, tak je to její životní moudro, které říká, že byste nikdy neměli zapomínat, jak úžasní jste. Její energický přístup k životu a stylu z ní udělal dokonalou zářivou hvězdu – naprostou sílu zářící jasem.

Iris Apfelová je ve svém věku naprosto dokonalá žena, které může leckdo závidět její šarm a energii
Zdroj článku