Přejít k hlavnímu obsahu

Letní manikúra: Jak docílit toho, aby se vám lak na nehty neloupal? Vsaďte na jednoduchou metodu jako od profíků

Upravené nehty jsou naší vizitkou. Jenže vždycky je něco za něco, v tomto případě jde o čas a pohodlí. Možností, jak mít stále krásné nehty, máte víc. Pokud si nehty lakujete a toužíte po tom, aby se vám lak neodřel už za dva nebo tři dny, vyzkoušejte trend domácích gelových UV laků.

Mít upravené nehty neznamená, že musejí být nutně nalakované. Na druhou stranu, lak vaše nehty zpevní a rukám dodá nádech ženskosti. A to i v případě, že si nepotrpíte na zářivé a výrazné barvy. V tom případě můžete zvolit některý z "nude" odstínů nebo na nehty nanést jen bezbarvý lesklý lak. Zásadní je ovšem otázka, zda dáváte přednost přírodním nehtům, nebo máte umělé.  

 

 

Do salonu, nebo doma?

Nehtová studia a salony nabízejí různé techniky prodloužení nebo úpravy nehtů. Jako nevýhodu může někdo vnímat fakt, že se musí pravidelně objednávat a do salonu chodit. Na druhou stranu umělé nehty vydrží 3-4 týdny upravené a na doplnění chodíte, protože odrůstají. 

Domácí lakování nehtů má také svoje pro a proti. I když použijete podkladový lak, kvalitní barevný a top coat, stejně se nehty nakonec začnou po několika dnech loupat a odírat, takže úprava je nutná v častějších intervalech. Zejména pokud nosíte výraznější odstíny. Kompromisem je pořídit si UV lampu a manikúru, která dlouho vydrží, si dopřát kdykoli v pohodlí doma. Různé značky nabízejí všechny potřebné produkty od gel laků, UV lamp či aktivátorů k odstranění laku.

Hitem jsou vedle klasických gelových laků také slupovací Striplaky, které lze kdykoli sloupnout. Nabízí je značka Alessandro. Jejich velkou výhodou je, že neničí vlastní nehty. Striplac je veganský LED gelový lak na nehty, který vydrží mnohem déle než obyčejný lak na nehty. Více než 100 nádherných barev Striplaku lze nanášet snadno a beze šmouh, kryjí již po první vrstvě, jsou odolné proti poškrábání a oloupání a vytvrzují se pod LED lampou. Tento postup jsme měli možnost vyzkoušet. 

Mohlo by se vám líbit

Trendy jarní manikúra: Jaké tvary a barvy ovládnou rok 2024

Jaro je tu a s ním i nové trendy v manikúře. Některé se v různých obměnách drží mezi oblíbenými už delší dobu, jiné jsou pro letošek novinkou. Zůstanete u klasiky, nebo zaexperimentujete s barvami? Inspirujte se v naší galerii.
svetzeny.cz

Jednoduchý postup úpravy nehtů pomocí Striplaku

1. Tvarování nehtu, kůžičky a odmaštění

Nejprve nehty upravte pilníkem do požadovaného tvaru. Volte jemnější papírové pilníky a pilujte jedním směrem, aby se nehty netřepily. Po zkrácení a vytvarování nehtu přejdeme k dalšímu kroku a to je zatlačení kůžiček. To je důležitý krok, který nevynechávejte. Pokud to neuděláte a přetřete kůžičky Striplakem, může se odlupovat. Opatrně tedy zatlačte kůžičky speciálním minerálním zatlačovačem tak, aby nevyčnívala nad povrch nehtu. Tuto důležitou pomůcku pro manikúru najdete v každé Striplac sadě. "Před samotným lakováním je důležité nehty dokonale odmastit a pak už si na ně nesahat. Pokud se nehty neodmastí, lak pak nedrží dobře," upozorňuje Tamara Rotterová, školitelka značky Alessandro

 

2. Lakování nehtů

Při použití Striplaku není potřeba aplikovat na nehet podkladovou bázi, protože je součástí barvy. Lak má takovou konzistenci, která nikam nestéká a dokud ho nedáte do lampy, nezasychá. Při lakování radí Tamara Rotterová pečlivě nalakovat i okraje nehtů. Nehty lakujte a vkládejte do UV lampy postupně po dvou, palec si nechte na konec s tím, že ruka ba měla být v lampě položena rovně, asi 60 vteřin. Pak je třeba ještě proces opakovat, aby byl efekt dokonalý. Také druhou vrstvu nechte v lampě vytvrdit 60 vteřin. Následně ještě aplikujte vrstvu top coatu (vrchního laku), tu určitě nevynechávejte, protože propůjčí nehtům krásně zářivý lesk. Ještě pak setřete z povrchu nehtu výpotek, který se vytvoří během tvrzení barvy a nehty důkladně odmastěte

3. Snadné odstranění

Striplak je velmi jednoduché odstranit, kdykoli chcete. Buď když vám nehet odroste nebo když si zkrátka jen přejete změnit odstín. Použijte k tomu speciální aktivátor, který nanesete okolo nehtu a na jeho povrch a necháte zhruba pět minut působit. Pak lak jednoduše sloupnete. Druhou variantou odstranění je metoda soak off, která se hodí v případě, je-li lak příliš odolný a nejde sloupnout pomocí aktivátoru. 

Čtěte také: Nejkrásnější manikúra, kterou milovala i princezna Diana: Francouzská manikúra je zpět

Upravené nehty jsou základem každé ženy. Dnes je na trhu již tolik možností, že ať už jste milovnicí křiklavých, přirozených, nebo průhledných laků na nehty, vždy si najdete to své. Letos v zimě se ale vrací jedna nadčasová manikúra, kterou milovala i princezna Diana. A která to je? Inspirujte se.

Trendy manikúra pro léto 2024

Vedle klasické francouzské manikúry pokračuje trend neonových a nude barviček, nosí se barva roku Peach Fuzz i zvířecí vzory. Oblíbené jsou také něžné a čisté mléčně růžové odstíny, které jsou navíc univerzální, takže je můžete směle kombinovat s jakýmkoliv kouskem z vašeho šatníku. Výrazně se bude objevovat také nebeská modrá, která připomíná letní oblohu a dokáže pozitivně naladit. V nabídce Striplaků je celá paleta odstínů, ze kterých si pro svou letní manikúru vybere každý.  

Letní manikúra 2024
Zdroj článku