Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat dámské tričko, aby vám vyhovovalo ve všech směrech

Info ikona
žena s brýlemi

Dámská trička dnes patří mezi nepostradatelnou součást každého šatníku. Mnoho žen se při nákupu snaží najít to nejlepší, jenže které to je? Klíčovou roli hraje samozřejmě pohodlnost a zvolený materiál, a právě tomu se budeme dnes věnovat. Zaměříme se na ty nejznámější a pomůžeme vám vybrat další kousek do vaší šatny!

Pět nejčastějších materiálů, se kterými se můžeme setkat

Bavlnatradiční a velmi populární materiál, se kterým se setkáváme asi nejčastěji. Díky vlastnostem, jako jsou měkkost a prodyšnost v kombinaci s pohodlností, je to správná volba pro většinu příležitostí. Navíc bavlna je hypoalergenní, a proto je vhodná i pro lidi, kteří mají citlivou pokožku.

Vlna obzvláště v období chladných dnů se vám bude hodit mít alespoň pár kousků vyrobených z vlny. Jak jistě víte, je měkká, odolná a za studených dní dokáže zahřát. Navíc tato trička jsou velmi snadná na údržbu.

Polyester dámské tričko vyrobené z polyesteru je odolné a snadno udržovatelné. Jedná se o rychleschnoucí syntetický materiál, a proto se také hodí pro fyzické aktivity a sportování.

Hedvábív našem seznamu rozhodně nesmí chybět ani tento materiál. Jedná se o poměrně luxusní materiál, který je měkký a velmi pohodlný. Nemluvě o kvalitě, která je opravdu na velmi vysoké úrovni. Takováto trička se ovšem nehodí na běžné nošení a jsou vhodná spíše na speciální příležitosti.

Lycraelastický typ oděvu, který je vhodný obzvláště pro sportovní typy. Jedná se o velmi odolný a přesto pohodlný materiál, který nijak neomezuje při pohybu. Je také znám pod názvem elastan.

Toto byly nejčastější typy, se kterými se můžeme setkat a vybrat to pravé je jenom na vás. Ostatně, vždy záleží na osobních preferencích a na tom, k jakému účelu bude dámské tričko nebo oblečení obecně sloužit. Pokud se chystáte sportovat, pak sáhněte po elastanu nebo polyesteru. Na akci nebo slavnostní příležitost je tady hedvábí a pro běžné nošení doporučujeme zvolit bavlnu.

Info ikona
cvičící žena

Materiál je důležitý, ale …

Kromě materiálu je důležité také brát v úvahu střih a velikost trička. Správná velikost vám zajistí pohodlnost a styl. Trička s příliš velkým střihem mohou vypadat nehezky a s příliš úzkým střihem mohou být nekomfortní na nošení. A zrovna pohodlí je u oblečení velmi podstatná vlastnost.

Když si vybíráte dámské tričko, měli byste si také dát pozor na jeho barvu a design. Ty by měly být v souladu s vaším osobním stylem a s příležitostí, na kterou je oblečení určeno. Pokud hledáte tričko na každodenní nošení, bude nejlepší volbou model v jednoduchém stylu a neutrální barvě. Pokud hledáte tričko na speciální příležitost, můžete si dovolit vybrat výrazné tričko s živými barvami.

Měření