Přejít k hlavnímu obsahu

Záruka dokonalého looku: Těchto 25 kousků je vratná investice

Mít dost peněz na skoupení celé kolekce od Diora, Prady nebo „alespoň“ od Gucciho je asi snem mnoha žen. Ale když stav účtu každý měsíc protestuje, musíte najít jiné řešení. Například objevit kouzlo kombinování značkových kousků s konfekcí. Do čeho tedy investovat tisíce a pro co si zajít s pár stovkami v peněžence?

Dnes už naštěstí neplatí, že se každý měsíc oslavuje jiný módní trend. Stále více lidí nachází svůj osobitý styl ve smart casual. Mimo to, že neformální elegance sluší skoro každé ženě, má i tu výhodu, že se jednotlivé kousky v tomto stylu dobře kombinují, vystačíte si opravdu s málem a zároveň se jedná o nadčasové oblečení, které jen tak nepodlehnou zubu času. Základní kameny šatníku by měly tvořit jednobarevné basics kousky, kam patří bílé tričko, dobře padnoucí černé sako, bílá košile, kožená bunda, černé džíny nebo kalhoty. Hodí se mít ale po ruce i pouzdrovou sukni do pasu, elegantní leginy nebo projmutou jednobarevnou vestu v prodloužené délce. Že visačka nenese jméno módního návrháře vůbec nevadí, stačí, že vám oblečení dobře sedí.

 

Jednoduše efektní

Kabelka má mít jméno

K takovému základu si pak můžete dovolit výraznější doplňky, které celý look příjemně oživí a pozvednou na vyšší stupeň. Při jejich výběru se pak už vyplatí zainvestovat. Existuje mnoho značek ve střední třídě, které svou pořizovací cenou rozhodně nejsou nedostupné. Kabelka od Michaela Korse, Liu Jo, Valentina nebo Karla Lagerfelda vypadá skvěle, i přestože je jen o třetinu dražší než kvalitní kousek ze Zary, Tamsin London nebo z Asosu. To, jakou vám ale ve finále prokáže službu, se vám mnohokrát vrátí. Stejně důležitou roli jako kabelka hraje ve vnímání celku i obuv. I zde platí, že nepotřebujete dvanáct „no name“ párů, ale bohatě stačí kotníčkové boty, kozačky a lodičky. Když navíc zvolíte nadčasový kousek, přežijí i několik sezón. Důležitou úlohu sehrávají i detaily. Nešetřete proto ani na řetízcích, náramcích a náušnicích. Jsou to sice maličkosti, ale celek dokážou posunout k dokonalosti velkou měrou.

Pár našich tipů pro inspiraci

Jak ušetřit i půlku běžné ceny?

Při nákupu jakéhokoli dražšího kousku maximálně využívejte všech možností ušetřit. Porovnejte si například ceny u nás a v outletech v Rakousku či Německu. Kousek ze starší kolekce může jen 150 kilometrů za našimi hranicemi vyjít na polovinu české ceny. Nezbytně nutné není ani pořizovat si všechno nové. Podívejte se například na portál Vinted, kde seženete zánovní kabelky i šperky, které byly nošeny jen párkrát a jejich cena je též minimálně třetinová.