Přejít k hlavnímu obsahu

Jak poznat, že máte parádní módní vkus?

Každá žena se chce líbit – o tom nemusí být sporu. Některým z nás, zdá se, to jde skoro samo. Není se čemu divit, že ty ostatní poté napadá otázka „jak to sakra dělá, že vždycky vypadá tak dobře?!“. Tajemství je odhaleno: některé ženy mají módní vkus a jiné zase ne. Nyní se doslova nabízí další otázka mířená přímo na tělo: máte módní vkus?

Podle čeho poznáte, že se v módě vyznáte, nebo v ní naopak plavete?

Teď si určitě v hlavě pohráváte s otázkou, jestli patříte k ženám, které mají módní vkus, nebo jestli se naopak řadíte k těm, které ho nemají. A co když jste skálopevně přesvědčení, že je váš módní vkus v pořádku, a přitom je to naopak? Jak se v tom vyznat?

Nezoufejte a zachovejte klid. Jste ve správný čas na správném místě a je moc dobře, že si čtete náš dnešní článek. V něm se totiž společně zaměříme na poznávací znaky, které vám jasně napoví, jak si v módě vlastně stojíte. Na konci dnešního článku už budete vědět, jestli disponujete módním talentem, nebo jestli v tomto odvětví pokulháváte za ostatními.

Co dělají ženy, které nemají módní vkus

  • Spokojí se s padělky - Luxusní značková kabelka rozhodně nestojí pár korun, to je dávno známý fakt. Ne všechny ženy si ji proto po finanční stránce mohou dovolit. Zatímco ty soudnější si raději nechají zajít chuť, jiné se nedokážou spokojit s tím, že se nebudou moci „chlubit“ značkovou kabelkou, a proto sáhnou po padělku. Ten je cenově dostupný a dovolit si ho může každá. Jenže padělek každý pozná a vy si akorát tak uděláte ostudu.

  • Drží se jen jednoho stylu - Ženy, které nemají módní vkus, se drží jen jednoho stylu. Věří tomu, co mají vyzkoušené a do ničeho nového se nepouští. Mají proto omezený rozhled a jen minimální dosah. A to je škoda, protože je to pak nuda. Velká nuda.

  • Zapomínají na doplňky - Vytvořit dokonalý outfit bez použití doplňků? Pro ženy bez módního vkusu je to samozřejmost. Neumí si poradit s volbou doplňků, nedokážou je správně kombinovat a neví si s nimi rady. Jejich outfity pak postrádají onu třešničku na dortu.

  • Neznají svůj typ postavy - Myslíte si, že máte módní vkus? Pak ještě jedna otázka přímo pro vás - víte, jaký je typ vaší postavy? Pokud ne, pak s největší pravděpodobností módním vkusem příliš neoplýváte. Ženy, které módě příliš nerozumí, totiž ve většině případů neznají svůj typ postavy, proto jednoduše nevědí, jak se oblékat, aby jim oblečení lichotilo.

Co dělají ženy, které mají módní vkus

  • Investují do kvalitních džínů - Džíny jsou základem dámského šatníku a ženy mající módní vkus to moc dobře vědí. Stejně tak vědí, že je daleko lepší investovat do kvality, nežli utrácet za kvantitu. Ženy, které mají módní vkus, proto nosí kvalitní džíny, které vydrží roky, neseperou se, neztratí původní tvar a dokonale padnou. Třeba dámské džíny Wrangler, které jsou sázkou na jistotu, ty zkrátka moderním ženám nesmí v šatníku chybět.

  • Mají všechny základní kousky - Dámský šatník by měl obsahovat základní prvky. Patří mezi ně již výše zmíněné džíny, dále potom bílá košile, pouzdrová sukně a dobře padnoucí sáčko. Opomenout nesmíme ani basic tričko, se kterým se dá šikovně kouzlit. Žena, která se může pyšnit módním vkusem, disponuje všemi základními pilíři a umí s nimi pracovat.

  • Umí si vyhrát s barvami - Znalost barevných kombinací je základ, řekněme taková alfa omega, bez které se ženy neobejdou. Jestli máte či nemáte parádní módní vkus, poznáte i podle toho, že dokážete kombinovat barvy a poznáte, které si spolu rozumí a které v žádném případě nemohou vypadat dobře, když je dáte dohromady.

  • Vyznají se v módních značkách a e-shopech, kde nakupovatŘíkat o sobě, že máte módní vkus, mohou jen ženy, které se vyznají v módních značkách a ikonách. Jako sobě chcete prohlašovat, že máte vkus a víte, jak to v módním světě chodí, když nedokážete rozeznat Pradu od Gucciho a podobně. Je třeba rovněž vědět, kde nakupovat stylovou módu. Mezi takové e-shopy patří Jeanscentrum.cz či Zoot.cz.