Přejít k hlavnímu obsahu

Proč ikonické krásky nestárnou? Spí na správném polštáři!

Proč ikonické krásky nestárnou? Spí na správném polštáři!

Světem slavných krásek hýbe nový trend. Poté, co se mnoho z nich vyžívalo v maskách z holubího trusu, hadího jedu nebo šnečího slizu, si mnoho modelek a hereček oblíbilo poněkud méně nechutnou věc – polštář, který dokáže zabraňovat tvorbě vrásek.

Polštářek je vyrobený z holistického hedvábí. To z něj sice dělá poměrně nákladnou záležitost, ale podle referencí slavných žen, které se pochlubily na svých sociálních sítích, funguje. Celá finta tkví v tom, že hedvábí do sebe neabsorbuje žádné oleje, krémy a zbytky sér, které pravidelně otiskujete do polštáře, když jdete spát a poté si v jejich rozkládajících zbytkách „rochníte“ do té doby, dokud nepřevléknete postel.

Dalším benefitem je to, že i produkty, které se vám do pleti nestačily pořádně vstřebat, mají na hedvábném polštářku širší pole působnosti. Výsledkem je proto pleť zdravá, pružná a rovnoměrně prokrvená. Polštářky z hedvábí slibují stejný efekt, jako osmihodinové kosmetické ošetření.

Spát na zádech se vyplatí

A proč polštář hraje tak velkou roli v procesu stárnutí? Podle Joshua Zeichnerova, ředitele kosmetického a klinického výzkumu v nemocnici Mount Sinai v New Yorku je noc pro regeneraci pokožky tou nejzásadnější. Naše kožní buňky se chovají podle cirkadiánních rytmů. Nejvíce se tedy dělí v noci. V momentě, kdy jsou však utlačovány, nejsou tyto ozdravné procesy dost dobře možné. Pokud bychom chtěly přispět kráse pokožky, musely bychom spát podle všeho celou noc na zádech.

Podle jedné americké výzkumné společnosti, která se ptala vzorku dvou tisíc žen všech věkových kategorií na jejich spánkovou hygienu a návyky, ale vzešlo, že přes 60 % žen spí na boku. To je podle Zeichnera vůbec ta nejhorší pozice, protože tím přispíváme tvorbě vrásek jen na jedné straně obličeje. Hlava totiž váží něco okolo 4 nebo 5 kilogramů a tak velký tlak také vyvíjíte na svou kůži, spíte-li na boku. Tím, že s každým rokem v pleti ubývá kolagen, se skutečně záhyby kůže mohou stát trvalými.

Luxus pro krásu

Přestože na českém trhu tyto polštářky ještě nejsou, ve světě se s nimi roztrhl pytel. Mezi celebritami letí hlavně ten od Donna Karan. Jeho pořizovací cena je 300 dolarů a ulítávají na něm Catherine Zeta Jones, Renée Zelweger, Jennifer Lopez nebo třeba nestárnoucí kráska Cameron Diaz.

ml_image

Polštářek vypadá docela obyčejně. Málokdo by hádal, že stojí tisíce. 

My jsme ale zapátraly i na jiných zahraničních zdrojích a našly zástupce i za 20 dolarů na zahraničním Amazonu. I když – těžko věřit, jestli budou mít takové polštářky stejnou funkčnost jako ty, které v přepočtu stojí 7800 korun.

Pokud byste takový polštářek chtěly koupit někomu k vánocům, doporučujeme podívat se na stránky Nordstrom.com, Bedbathandbeyond.com nebo na Holisticsilk.com, kde se jejich ceny pohybují ve zlatém středu, okolo 50 dolarů, a vybrat si můžete i z celé řady designových úprav tak, aby se polštářek hodil do ložnice.