Přejít k hlavnímu obsahu

Make-up bez chyb: buďte za hvězdu!

Info ikona

Chcete se nalíčit, ale nevypadat při tom jako maska? Víme, kde se při nanášení make-upu dělají nejčastější chyby, a poradíme vám, jak jim předejít!

1. Nesprávná příprava 

Pokud se make-up used v pórech a jemných linkách, je to známka toho, že jste špatně použila podklad. Aby make-up lépe držel, je lepší po péči o pleť ještě nanést podkladovou bázi (primer). Vytvoří rovnoměrný podklad a funguje také jako pojivo mezi denní péčí a make-upem. A co je nejlepší - pleť se tím jemně zmatní.

2. Špatný zdroj světla 

Vyvarujte se při léčení světla směřujícího shora - na obličeji vytváří stíny. Má-li jeho spektrum velký podíl modré, člověk vypadá bledší, takže nanesete příliš mnoho make-upu. Perfektní je denní světlo, protože to je zcela nemilosrdně pravdivé. Na večer si pořiďte lampu simulující denní světlo. 

3. Nevhodný produkt

Výsledek líčení může může být dobrý jen tehdy, pokud textura make-upu ladí s vlastnostmi pokožky. Suchá a zralá pleť profituje z krémových make-upů, pro mastnější pokožku jsou lepší lehké textury bez oleje, pro citlivou bez parfemace. 

Nejlepší make-upy pro vaši pleť

4. Nesprávné pomůcky

Nanášíte make-up pomocí prstů? Není to ideální cesta. Aby make-up nevytvářel skvrny a rozprostřel se po obličeji rovnoměrně, je lepší ho zapracovat štětcem či houbičkou. 

5. Chybné pořadí 

Pupínky se přesně skryjí pomocí korekční tužky - ale jejich zakrýváním se nezačíná, naopak končí až ve chvíli, kdy je hotový make-up! Jinak maskování při roztírání make-upu setřete. 

6. Nevhodný odstín

Pokud make-up vypadá jako maska, je za tím zpravidla špatná volba odstínu. A jak najdete ten správný? Tři barvené favority naneste vedle sebe na tvář v podobě čáry, kterou pak rozetřete. Odstín, který perfektně splyne s pokožkou, je tím pravým. 

7. XL zvětšení 

Řada žen při líčení používá zvětšovací zrcadlo. A nanáší barvy tak dlouho, dokud „zvětšenina“ nevypadá dokonale. Jenže ve skutečnosti pak obličej působí přemalovaně! Lepší je odstup od zrcadla na délku paže. Při líčení v něm nepozorujte jen obličejovou část, ale všímejte si i krku.