Přejít k hlavnímu obsahu

Jdeme chytat bronz: Je lepší mléko nebo olej?

V teplých slunečných dnech je ochrana před slunečními paprsky více než důležitá. Pokud se vystavujete přímému slunci, nebojte se sáhnout po vyšším faktoru. Kvalitní "třicítka" by měla být ve vaší letní povinné výbavě.

Výběr správného opalovacího přípravku záleží čistě na vašich preferencích. Mezi mléky a oleji jsou ale rozdíly, které vám mohou výběr toho správného produktu usnadnit. 

Hlavní odlišnost je především v jejich konzistenci a textuře. Zatímco mléko je většinou lehké, krémové a občas lepivé, olejová konzistence je výživnější, ale také mastnější. Důvodem, proč ženy často vyměňují mléko za olej je jednodušší aplikace a také lesklý vzhled, který oleje na pokožce zanechávají. Někomu vyhovuje více klasické balení mléka v tubě nebo v lahvičce, jiní zase upřednostňují variantu olejů ve spreji. Rozdíl je také ve vstřebávání.

Záleží, kdy se namažete

Opalovací krémy se díky svému složení do pokožky mnohem rychleji vsáknou, kdežto oleje mohou na jejím povrchu zůstat až několik hodin. Pokud se chystáte do vody, sáhněte raději právě po krému.

Značka Garnier nabízí celou řadu opalovacích produktů Ambre Solaire včetně opalovacích mlék a olejů s OF 10, 20 a 30. Mléka zabraňují vysušování pokožky a kromě nutné ochrany jí poskytují i péči a potřebné vyživující látky, jako například antioxidační vitamin C. Oleje dodávají pokožce jedinečný komfort, chrání ji před slunečním zářením a vyživují ji tak, aby byla lesklá, jemná a hebká na dotek.