Přejít k hlavnímu obsahu

Jakou péči potřebuje vaše pleť ve 20 letech?

Kolem dvacítky je pleť pružná, zdravá a plná života. Sotva byste hledala jemné vrásky nebo pigmentové skvrny. Je to ale také věk, kdy byste měla své pokožce začít věnovat pravidelnou a účinnou péči.

Zatímco zralá pleť je většinou suchá, u mladistvé se projevují značné rozdíly a důležité tak je, si na začátek určit správný typ pleti. Je suchá, normální, mastná, smíšená nebo citlivá?

Suchá pleť

Suchou pleť poznáte na první pohled. Kromě viditelných příznaků se vyznačuje také svěděním, pocitem pnutí nebo pálením. Příčinou suché pleti je nedostatek kožního mazu, který pokožku chrání a udržuje ji neustále hydratovanou.

Normální a smíšená pleť

Normální pleť není ani suchá, ani mastná, je vyvážená. Smíšenou pleť poznáte tak, že některé části obličeje se rychleji mastí (většinou oblast T-zóny, tj. na nose, čele a bradě) a jiné, většinou tváře, jsou naopak vysušené.

Citlivá pleť

Oproti ostatním typům, citlivá pleť mnohem více reaguje na jakékoliv sebemenší podráždění. Například při použití nevhodných produktů může dojít k jejímu začervenání nebo tvorbě vyrážek. Citlivá pleť bývá ve většině případů zároveň suchá, což může vést navíc ke svědění nebo pálení.

Teď když znáte typ své pleti, je na řadě výběr správné péče. Ta by měla splňovat jedno důležité kritérium – dodávat pleti hydrataci. Řada Hydra Specialist od L’Oréal Paris je určena pro ženy od 20 let. Kromě toho, že pleť hydratuje, ji také chrání a rozjasňuje, a to díky obsahu účinných látek, jako jsou vitamin E nebo ceramidy. Celá řada zahrnuje denní péči pro všechny typy pleti – suchou, normální a smíšenou, a citlivou, dále také noční a oční péči. Součástí denní péče je faktor UV, který pleť po celý den chrání před škodlivými účinky slunečních paprsků.