Přejít k hlavnímu obsahu

Fénování ničí vlasy nejvíc, říká vlasový odborník

Vyzpovídali jsme Daniela Campbella, odborníka na vlasovou kosmetiku Lush, který nám prozradil, jak se správně starat o vlasy, jak zmírnit mastnotu nebo co podporuje jejich růst.

Stávají se vlasy mrtvými, když jsou zničené špatnou péčí, barvami, sluncem apod.? Jak mohou být v takovém případě zregenerovány?

Ano, vlasy jsou mrtvým proteinem. Ve vlasových koříncích je tvořen maz, který vlasy chrání. Existuje mnoho přípravků na chemické bázi, které lze použít k léčbě a získání proteinu nazpět, ale zároveň mají tendence vlasy zanechávat oslabené a jakoby nespojené. Prevence je 100% lepší než následná kúra. Doporučuji používat kúry, které podporují nejen růst z kořínků, ale zároveň vyživují celý vlas a zlepšují celkovou kondici vlasů. Za Lush mohu doporučit vlasovou masku H´Suan Wen Hua.

Co pokládáte za naprosto největší prohřešek v péči o vlasy?

Určitě musím zmínit horký vzduch, když chcete vlasy rychle vyfénovat. Dejte si čas s úpravou vlasů, nebo alespoň s využitím méně horkého vzduchu.

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

ČTĚTE TAKÉ: Plážové vlny za 15 minut

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Ženy, které mají mastné vlasy, by jistě zajímalo, zda se určitou péčí dá vyhnout dennodennímu mytí.

Samozřejmě jako u čehokoli jiného záleží na jednotlivci. Pokud je skutečně nutné mýt vlasy každý den, doporučuji masky pro povzbuzení mazových žláz, aby následně produkovaly méně mazu, resp. pomaleji. Zcela jistě je dobré spíše balancovat tvorbu mazu než vlasy vysušovat.

Co si myslíte o trendu nemýt si vlasy šamponem?

Nevidím na tom nic špatného. Nicméně pokožka produkuje maz přesně v nutném množství pro zdravý růst vlasů a ochranu. A s tímto množstvím mazu se jen těžko stylují vlasy. Použití vhodného šamponu přidá lesk a podpoří objem, ale samozřejmě záleží na vašich požadavcích. Já osobně své zákazníky vždy podporuji v experimentech před tím, než aby žili s jedním účesem jako dogmatem na celý život. 

Jak často bychom měli používat masku na vlasy?

Rád bych doporučil – jak je to jen možné, ale záleží na tom, čeho chcete maskami docílit. Šampony všeobecně jsou plné vody, a vlastně jsou to naředěné ingredience, které posléze vlasy čistí, vyživují. Masky jsou extrémně účinné formule – silný koncentrát, který má velmi rychlé regenerační účinky pro vaše vlasy.

Je pravda, že masáž vlasové pokožky podporuje růst vlasů?

Masáž pokožky stimuluje krevní oběh a podporuje výživu potřebnou pro růst vlasů. Kůry pro vlasovou pokožku a masážní oleje jsou dobrou volbou pro stimulaci a růst. Rovněž můžou masáž a oleje a kúry napomoci proti padání vlasů – v případě, že již nemáte úplně vypadané vlasy, což potřebuje rozsáhlejší léčbu.

Měl byste top 3 stručné rady v péči o vlasy?

Používejte vlasové masky. Dbejte na použití správných produktů přímo pro typ vašich vlasů, správné množství a na správném místě. Experimentujte, užívejte si proměny a zároveň poznejte svoje vlasy nejen kvůli dokonalé péči!