Přejít k hlavnímu obsahu

Chcete viditelně omládnout? 3 ošetření, u kterých máte efekt ihned!

Chcete viditelně omládnout? 3 ošetření, u kterých máte efekt ihned!

Na trhu je široká škála kosmetických procedur, které slibují okamžité výsledky. Orientovat se v nabídce je čím dál tím více náročné. Abychom vám ale usnadnili výběr té pravé, udělali jsme si malý průzkum a vydali se vyzkoušet hned tři nejpopulárnější. Jak to dopadlo?

Co si budeme povídat. Proces stárnutí pokožky jednoduše nelze zastavit. Můžeme jej ale výrazně zpomalit vhodnou péčí a zlepšením životního stylu.

Naprostým základem je dopřát pokožce obličeje dostatečnou vláhu – nejen zvenčí pomocí krémů, ale také zevnitř v podobě pitného režimu. Stejně důležité jsou pro její kondici také vitaminy – zejména A, B, C, D a E, které ve zkratce společně pleti dodávají vláhu, vypínají ji, zklidňují, pomáhají regeneraci buněk a zamezují útoku volných radikálů. Dalšími hráči v boji za mladší vzhled jsou dostatek spánku, absence nikotinu a eliminace stresové zátěže. Tyto předpoklady stojí také na „to do“ listu, když chcete, aby se projevily účinky zázračných procedur.

Omlazení kyslíkem

Už jste se asi předvědčili mnohokrát o tom, že když dlouho pobýváte na čerstvém vzduchu, například na horách, vaše pleť se krásně vypne a projasní. A nyní si představte, že se tento efekt může mnohokrát znásobit. Na trhu je totiž nyní neinvazivní novinka, která dodává kyslík přímo do buněčné struktury. V ošetření Oxyceutical se nejedná o stejný kyslík, jako dýcháme, ale řekněme o jeho vylepšenou verzi O3, tzv. ozonit. Ten je schopen projít mezibuněčnou membránou a vyživit buňky kůže, které tímto způsobem stimuluje k vlastní obnově. „Velkou výhodou je, že procedura Oxyceutical pleť nezatěžuje, nemusíte mít obavy ze zarudnutí, šupinek či skvrnek na obličeji a je tudíž vhodná pro všechny typy pleti,“ říká MUDr. Jana Votrubová, Ph.D. z kliniky Esthetic Medical.

A jak taková procedura probíhá? Nejprve se do pleti aplikuje sérum, které otevře póry a zpřístupní buňky. Poté se pomocí kosmetické pistole pod tlakem rozptýlí směs ozonitu a olejů, které prostoupí do těch nejhlubších vrstev pokožky a začnou dělat svou práci. Efekt se v půlce ošetření podpoří hloubkově vyživující maskou a následně přichází druhá fáze vstřikování ozonitu. Následuje jemná ruční masáž s liftingovým účinkem a ošetření hydratačním krémem. Výhodou je, že u této procedury si skutečně odpočinete. Aplikace ozonitu pleť příjemně chladí a efekt rozzáření pleti je viditelný ihned. Doporučují se čtyři aplikace (každý týden jedna) a za jednu zaplatíte cca 1600 korun.

download_copy

Vlastní plazma

Takzvaná plazmaterapie je velmi populární zejména díky marketingové podpoře známými tvářemi. Její velkou výhodou je, že pracujete s vlastním materiálem, takže jakékoli negativní reakce pleti na ošetření neexistují. Krevní plazma je tou nejcennější součástí naší krve. Obsahuje růstové faktory, které stimulují regeneraci pokožky. Díky plazmě se v kůži vytvářejí nová kolagenová vlákna a tím  se pleť viditelně vypíná a vrásky se redukují.  V mezibuněčné hmotě je navíc kyselina hyaluronová, která pokožku hydratuje.

Vlastní ošetření netrvá dlouho. Vše je otázkou 30 minut. V první fázi se vám odebere krev, ze které se ve speciálním přístroji oddělí plazma. Ta se následně natáhne do injekční stříkačky a pomocí tenké jehličky se vpravuje do pleti. Procedura sice není bolestivá, protože její součástí je též aplikace anestetické masti, nicméně si u ní neodpočinete. Některá místa (zvlášť v okolí nosu  a kolem úst) prostě cítíte. Po ošetření je pleť podrážděná a viditelně začervenalá – to vnímáme jako omezující. Efekt na druhou stranu vidíte hned druhý den a opakovat jej musíte až zhruba za půl roku. Nevýhodou je pak vyšší cena. Plazmaterapie vás vyjde při ošetření celého obličeje až na 7000 korun.

PRP-e1436276198367_copy

Zázračné světlo

Velmi oblíbenou metodou je také fotorejuvenace. Jedná se o ošetření, kdy se kombinuje efekt laserového paprsku a intenzivního pulzního světla (IPL). Světelná energie zahřeje podkoží a tím se aktivují takzvané fibroblasty, které v kůži vytvářejí kolagenová vlákna. Kolagen pak vyplní vrásečné rýhy a v tomto důsledku se pleť vypíná. Výhodou ošetření je, že je účinné i proti žilkám a pigmentovým skvrnám.

Efekt poznáte hned. Pleť se skutečně vyhladí. Ale ani v tomto případě neuděláte zbytek dne moc parády. Z ošetření odcházíte zarudlí, jakoby spálení od slunce, což přetrvá i do druhého dne. Ve většině případů se nejedná o jednorázovou záležitost – za 3 až 6 měsíců musíte proceduru opakovat. Cena jednoho ošetření se pohybuje od 3000 do 5000 korun.