Přejít k hlavnímu obsahu

Jak na správnou ústní hygienu: Co radí odborník?

Málokdo ví, že zubní pasta vlastně není vůbec důležitá…

1. Dejte si načas

Tvrdí se, že ideální čas na čištění zubů jsou dvě minuty. To je fáma. Zubaři říkají, že zuby se mají čistit tak dlouho, dokud nejsou čisté. Málokdo zubní hygienu považuje za zábavnou činnost, proto doporučujeme zkusit s kartáčkem chodit po bytě nebo sedět u televize. Když si na něj nedáte pastu (viz níže), nebude vám stékat z úst.

2. Pasta není důležitá

Pro perfektní čistotu zubů není pasty zapotřebí. Všechna zubní kosmetika slouží pouze jako prevence před záněty a kazy. Je rovněž skvělým doplňkem, když třeba trpíte na citlivost nebo na žloutnutí. Pořiďte si tedy takovou pastu, která vám bude chutnat a se kterou můžete omezit problémy, které vás trápí.

3. Krev nic neznamená

Aby nedošlo k mýlce – krev neberte na lehkou váhu. Jakmile se vám spustí i při jemném čištění, promluvte si o tom se svým zubařem. Pokud jste si ale zrovna začali čistit zuby mezizubními kartáčky, možná se vám spustila krev. Ta, která teče z mezizubních prostorů, není známkou problému. Zhruba po prvním týdnu používání těchto kartáčků se tamější dásně „uzdraví“ a krev bude ta tam.

4. Odborník pomůže

Zuby máte jenom jedny. Dbejte proto na pravidelné návštěvy zubaře a zubního hygienika. Obojí se doporučuje minimálně dvakrát za rok.