Přejít k hlavnímu obsahu

Toustování 5: Roláda z toustového chleba

Originální pohoštění, které přijde vhod zejména na chatě či na chalupě. Ale roláda je tak dobrá, že si ji jistě s chutí uděláte kdykoli k slavnostnější svačině nebo lehké večeři.

Na 1 větší roládu potřebujeme:

750 g toustového chleba (například Super sandwich toustový chléb Penam), 2 pomazánková másla, 200 g taveného sýra, 250 g měkkého tvarohu, 150 g strouhaného sýra, 300 g plátkového sýra, 200 g šunky, česnek podle chuti, chilli omáčku, bílý pepř, kousek červené a zelené papriky

Ze super sandwiche odkrájíme kůrky. Našleháme pomazánkové máslo s taveným sýrem a tvarohem. Tento krém ochutíme česnekem, chilli omáčkou, mletým bílým pepřem a osolíme. Do připravené misky si odložíme dvě plnější lžíce pomazánky a opatrně přimícháme nastrouhaný sýr.

Na potravinářskou fólii rozložíme plátkový sýr tak, aby se plátky překrývaly. Sýr potřeme připravenou pomazánkou a položíme na něj krajíčky toustového chleba. Chleba přiměřeně přitlačíme, potřeme pomazánkou a poklademe šunkou. Znovu potřeme pomazánkou a posypeme kousky krájené papriky. S využitím potravinářské fólie plát zatočíme a zabalíme. Roládu pak vložíme do chladničky. Po zhruba 12 hodinách ji potřeme zbytkem pomazánky a obalíme ve strouhaném sýru.

Náš tip: Roládu můžete naplnit i lososem nebo další zeleninou. Další recepty, rady a tipy pro milovníky toustů najdete na nově spuštěném webu toustovani.cz.

Foto: www.toustovani.cz (1)