Přejít k hlavnímu obsahu

Rychlovky z grilu 4: Párečky s pikantním dipem

Že „obyčejné“ párky negrilujete? Proč – hotové jsou za chvilku, a přidáte-li k nim speciální ostrou omáčku, všichni účastníci grilovačky se budou olizovat (a bohatě zapíjet).

Pro 4 osoby potřebujeme: 8 dlouhých nožiček masových párků (nejlépe z hrubě mletého masa), 1 lžíci olivového oleje, 1 šalotku, 2 stroužky česneku, špetku mletého chilli, 150 g konzervovaných nakrájených rajčat, 2 lžičky rajčatového protlaku, 1 lžíci worcesterské omáčky, 1 lžičku tabaska, 1–2 lžičky hnědého cukru, 1 lžíci červeného vinného octa

Nejprve si doma připravíme pikantní dip – možno i den předem. Šalotku očistíme, nakrájíme nadrobno a opečeme v pánvi na rozpáleném olivovém oleji doměkka. Česnek oloupeme, prolisujeme, spolu s mletým chilli přisypeme do pánve k cibuli a krátce osmahneme. Poté přisypeme nakrájená rajčata, přidáme rajčatový protlak, worcesterskou omáčku, tabasco, hnědý cukr a červený vinný ocet a vaříme za občasného míchání na středním ohni přibližně 10 minut. Omáčku můžeme rozmixovat.

Z párků odkrojíme konce, jednotlivé nožičky překrojíme napolovic a nožem v nich vytvoříme mělké zářezy. Nakonec párky položíme na grilovací tácek a za častého otáčení grilujeme na rozpáleném grilu asi 10 minut. Podáváme s pikantním dipem.

Foto: Archiv Burdy (1)