Přejít k hlavnímu obsahu

Domácí citrusové nanuky

Už se vám nabídka zmrzlin v obchodě přejedla? Anebo patříte k těm, co si raději všechno udělají vlastnoručně doma? Tak vyzkoušejte tento recept – a do práce můžete zapojit i děti.

Na 4 nanuky potřebujeme: 2 pomeranče, 2 tyčinky ORION Pomeranče v čokoládě, 100 ml vody, 1 grep, 2 lžíce cukru

Pomeranče oloupeme, rozdělíme na měsíčky a lehkým promnutím zbavíme peciček. Měsíčky pak vložíme do hlubší misky, přilijeme šťávu z jednoho grepu a vodu a pomeranče ponorným mixérem rozšleháme na kaši. Tyčinky ORION nakrájíme na malé kousky a spolu s cukrem je přidáme k ovocné dřeni. Vše dobře promícháme, vlijeme do formiček na nanuky a necháme v mrazáku asi 2 hodiny ztuhnout.

Naše tipy:

* Formičky na nanuky koupíme v domácích potřebách či na internetu. Pokud je však doma nemáme, naplníme nanukovou směsí dobře umyté menší kelímky od jogurtů, zakryjeme je dvojitou vrstvou alobalu, uprostřed do něj uděláme malý otvor a tudy zabodneme dřívko.

* Nanuky jsou skvělé i s čokoládovou polevou. Není na ní nic složitého – stačí rozehřát čokoládu nebo čokoládovou tyčinku (vynikající jsou ORION Ledové kaštany), zmrzlý nanuk do ní krátce ponořit, nechat okapat, a máte hotovo.

* Děti jistě potěší i nanuk s obrázkem. Z tužšího barevného ovoce (mango, broskev, ananas) uřízneme plátek silný cca 1,5 mm. Pomocí vánočních vykrajovátek z něj vyřízneme hvězdičku, srdíčko apod., které před naplněním přitiskneme zevnitř na stěnu formičky na nanuky.

Foto: Depositphotos (1)