Přejít k hlavnímu obsahu

Zdravé nakupování

Kupujete rádi poctivé potraviny, bio produkty, zkrátka vše z kvalitních surovin, bez náhražek a zbytečné chemie? Máme pro vás tři tipy, kam zajít.

Galerie: Zdravé nakupování

* Česká společnost Sklizeno ve svých prodejnách nabízí potraviny především od regionálních malých a středních farmářů, pěstitelů a výrobců. Nabízené produkty vznikají na základě tradičních, mnohdy po staletí prověřovaných postupů a receptur, bez zbytečných konzervantů a dalších chemikálií. Navíc z kvalitních surovin, které mají lokální původ, takže nemusely cestovat přes půl světa. Kromě této ryze tuzemské prodejní linie, označované jako „Sklizeno – opravdové jídlo“, nyní firma rozšířila nabídku o prodejny „Sklizeno – foodie market“, kde jsou nabízeny kvalitní poctivé potraviny ze západní Evropy. Jedna z těchto prodejen byla začátkem léta otevřena v Brně, další se nyní otevírá v Praze. Více na www.sklizeno.cz.

Náš tip: Vyzkoušejte kečup Sklizeno – z opravdových rajčat, bez náhražek, barviv a konzervantů, vyrobený přírodní cestou bez chemie.

* Botanicus je česká firma, která naplňuje tradiční cyklus pěstitel – výrobce – prodejce. Zabývá se především výrobou přírodní kosmetiky, pěstováním rostlin, bylin, ovoce a zeleniny ve vlastních ekologických zahradách. Všechny plodiny jsou pak okamžitě zpracovány přímo v místě, a to podle tradičních receptur, většinou ručně. Veškerý sortiment lze zakoupit v obchodech Botanicus v Čechách i v zahraničí. V Praze byla nyní nově otevřena už druhá prodejna. Více informací na www.botanicus.cz.

Náš tip: Dýňová marmeláda s pomerančem Botanicus z čerstvého ovoce, bez náhražek vás nadchne svou zajímavou chutí – hodí se k sladkým, ale i slaným pokrmům.

* Milovníci přírodního jemně perlivého a mírně alkoholického jablečného nápoje zvaného cidre si ho nyní mohou zakoupit od českého výrobce. Právě teď dozrává v láhvích první cidre z loňské sklizně, takže je na čase ho okoštovat. Cidre Premier je vyráběn tradičním způsobem – tedy mechanicky, ze 100% jablečného moštu, přirozenou fermentací a bez jakýchkoli aditiv. Koupit si ho můžete na www.cidrerie.cz.

Náš tip: Cidre podávejte dobře chlazený.

Foto: www.cidrerie.cz (2), www.sklizeno.cz (1), www.botanicus.cz (1)