Přejít k hlavnímu obsahu

Jak dodat vlasům lesk? Vsaďte na kamélii!

Trápí vás mdlé, suché vlasy, které postrádají lesk a vitalitu? Přečtěte si o výtažku z kamélie, přírodní ingredienci, která vám s tímto problémem pomůže.

Kamélie je okrasná rostlina, příbuzná čajovníku, původem z Asie, kterou dnes již najdeme v mnoha domácnostech. Její květy mohou být zbarveny od bílé, přes růžovou k červené, ale i do dalších, méně obvyklých barev. Kvete především začátkem jara a koncem léta, přičemž potřebuje dostatek denního světla, nikoliv však přímé sluneční paprsky.

Olej z kamélie patří mezi méně známé druhy květinových olejů, i když bývá stále častěji využíván jako přírodní složka kosmetických produktů. Získává se lisováním vysušených a rozdrcených semínek jednoho z druhů kamélie, při čemž získává svou typickou barvu a vůni.

Pokud se rozhodnete, pořídit si samotný olej z kamélie, ocení ho nejen vaše vlasy, kterým dodá lesk a jemnost, ale můžete ho použít také na pleť, jelikož dodává hydrataci, aniž by ucpával póry. Dále pomáhá posílit poškozené nehty nebo navrací pružnost pokožce celého těla. Kromě oleje můžete vyzkoušet také nejrůznější produkty s jeho obsahem, které dnes již běžně najdete ve svých drogériích.

Produkty řady Botanic Therapy Argan Oil & Camelia od Garnier jsou určeny pro normální až suché vlasy, postrádající lesk. Kromě výtažků z kamélie obsahují také arganový olej, který je velmi bohatý na esenciální mastné kyseliny a vitamin E, díky nimž přispívá k výživě a regeneraci vlasů. Dopřejte svým vlasům přírodní ingredience v účinném složení!

Botanic Therapy Argan Oil & Camelia od Garnier