Přejít k hlavnímu obsahu

Intimní DISCIPLÍNA

Nestyďte se a pojďte společně s námi poznat sex koučink, který slibuje, že smyslným chvilkám
propůjčí novou dimenzi. A jak známo, spokojený sexuální život a partnerská pohoda jsou
spojené nádoby. Jedno bez druhého funguje jen stěží.

Mnozí při vyslovení termínu sex koučink jen nechápavě pronášejí: „A to je jako co?" Asi si pomyslíte, proč byste se měly někomu zpovídat, jak to doma děláte, nebo si to snad ještě trénovat nanečisto?! A co by vám potom asi blesklo hlavou, kdyby vám partner místo parfému, šperku nebo něčeho pěkného na sebe nadělil poukaz na víkendový kurz pod vedením sex kouče? Možná vám v tu chvíli bude do pláče, protože nabudete dojmu, že svému miláčkovi v posteli nestačíte. Možná se ze stejného důvodu dokonce urazíte nebo propadnete panice, do čeho vás to chce uvrtat.

 „Naše těla se mění, vztahy se vyvíjejí, a pokud chcete sex, je třeba neustále poznávat něco nového," myslí si Gaia Julie Poupětová, sex koučka, která vede kurzy pro ženy, muže i páry. Sama považuje za nejnebezpečnější předsudek českých ložnic domněnku, že v sexu se nepotřebujeme už nic učit.

CO NA TO EXPERT

MUDr. Hana Fifková, sexuoložka

„Nemyslím si, že by sex koučové konkurovali sexuologům. Bylo by výborné, kdyby lidé, kteří se tímto oborem zabývají, měli povědomí i o zdravotních důvodech vzniku sexuálních potíží, aby byli schopni v případě podezření na jakýkoli problém svého klienta odeslat k odborníkům. Myslím, že na kouče tohoto typu by se měli obracet lidé sexuálně zdraví, kteří se chtějí o svém milostném životě s někým poradit a zaplatit si za to. 

3 ZÁSADY SPOKOJENÉHO SEXU, AŤ JE VÁM 20 NEBO 40

1. Pokud na sex nemyslíte a nehovoříte o něm, s největší pravděpodobností žádný sex ani mít nebudete.

2. Zapomeňte na rčení: „Čiň druhému, co sám máš rád." Dávejte tomu druhému to, co si doopravdy přeje dostávat, a ne to, co chcete dostávat vy od něj.

3. Nikdy není pozdě zjistit, že opravdový sex není jen soulož. Pokud si dovolíte překonat toto dogma, objevíte nový svět erotiky.