Přejít k hlavnímu obsahu

Kinotip: Komedie Prvok, Šampón, Tečka a Karel, která byla knižním bestsellerem, je právě v kinech

Info ikona
filmové tipy

Novinkami v kinech se to jenom hemží a čeští diváci už se nemohli dočkat až světlo světa spatří filmové zpracování knihy Prvok, Šampón, Tečka a Karel od Patrika Hartla. Na co se můžete těšit?

Film, který potěší muže

V příběhu Prvoka, Šampóna, Tečky a Karla si čtyři kamarádi ve středním věku přiznají, že nežijí tak, jak si představovali. A rozhodnou se vyřešit svou krizi provokativní hrou a plněním odvážných úkolů. Jak čtyřicátník zjistí, jestli je opravdovej chlap? Jak zabrání korozi svých ideálů, rozplynutí snů a scvrkávání varlat? Prvok, Šampón, Tečka a Karel se pokusí najít v sobě odvahu udělat pořádnou kravinu jako zamlada. Nebo aspoň odvahu za všech okolností říkat to, co si opravdu myslí. Kdo splní úkol, není sráč…

Patrik Hartl prohlásil, že film je lepší než kniha

Patrik Hartl napsal knihu, filmový scénář a celý film si i režíroval! „Jsem dokonale šťastný. Mám herecké obsazení snů. Kluci jsou napěchovaní talentem. Známe se už roky, takže moc dobře vím, co dokážou. Na jejich výkony se strašně těším. Dokud jsme nezačali točit, pořád jsem měl obavy, aby se nám je podařilo dát dohromady,“ sdělil Hartl Lidovým novinám. 

 

Co jste o filmu nevěděli

 • Filmová předpremiéra byla uvedená 16. 7. 2021 v Plzeňském Amfiteátru, kde ji uvedl režisér Hartl. Přišlo na ní cca 2 500 lidí.
 • Gay klub, kde vystupoval Prvok s „kapelou“, je klub Pantheon. 
   
 • Ústřední píseň filmu „Dobrá zpráva“ nazpívali Vojtěch Dyk, Dan Bárta, Matěj Ruppert a Vladimír 518. Hudbu složil Roman Holý a text napsal Dan Bárta. 
   
 • První klapka filmu padla poslední říjnový víkend roku 2019.
 • V jednom rozhovoru režisér filmu Hartl prohlásil, že je přesvědčený, že film je lepší než knížka.
 • Námět nejdříve Patrik Hartl zpracoval jako filmový scénář. Následně ho převedl do knižní podoby. Se scénářem pomáhala dramaturgyně Iva Jestřábová. 
 • Scény v policejní škole, supermarketu, na koncertě a gay klubu se natáčely v Plzni. Přihlásilo se více jak 500 místních komparzistů a vybráno jich bylo 250.

Newsletter

Svet Zeny logo

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.