Přejít k hlavnímu obsahu

V královské rodině je opět pořádně dusno! Princ William si myslel, že Meghan Markle není připravena vstoupit do rodiny

Info ikona
Harry a Meghan

Princ William si údajně myslel, že Meghan Markle není připravena stát se členkou královské rodiny. A že jeho bratr byl příliš „křehký“ na tlaky knížectví.

Zatímco svět byl zaneprázdněn tím, že se zamiloval do pohádkového příběhu o lásce Meghan Markle s princem Harrym, jeho bratr,  princ William, cítil, že se věci dějí příliš rychle, a měl pocit, že americká herečka není připravena na zodpovědnosti, které přišly s členstvím v britské královské rodině. Královská expertka Tina Brown ve své nové knize The Palace Papers vysvětluje, že zatímco Harry a Meghan spolu chodili, William tušil, že Meghan nebyla stvořena jako vévodkyně.

Toto se Harrymu líbit nebude

‚‚Osoba blízká vévodovi z Cambridge mi řekla, že William si myslí, že by měla mít více času na to, aby si vybudovala život ve Spojeném království a našla si přátele,’’ napsala Brownová. Co mu vnuklo ten nápad? I on se musel svého času ujistit, že se jeho žena Kate Middleton dokáže ovládat, píše Tina Brownová. ‚‚Pro Kate to bylo dost těžké, ale Meghan byla okouzlující herečka, která by se stala první ženou tmavší barvy pleti, která se připojila ke královské rodině, což jsou faktory, které nesmírně zvýšily tlak.’’

 

Princové Harry a William zdědili po krásné Dianě nejen milé vlastnosti. Na povrch vyplouvá, že jsou bratři "extrémně náladoví"

svetzeny.cz

Zdroje také poznamenaly, že William měl pocit, že Harryho duševní stav není takové, aby mohl připravit Meghan – nebo sebe – na tlaky britských paparazzi a tlaky zevnitř rodiny.

‚‚K Harrymu, jak řekl, měl povinnosti staršího bratra a bál se, že Harryho duševní křehkost je taková, že nebude dost silný, aby všechno zvládl za ni a k tomu jeho vlastní problémy,’’ stojí v knize. William to zjevně řekl svému bratrovi, jehož řešením bylo získat pro Meghan oficiální ochranu co nejdříve. Jak přesně? Tím, že se s ní oženil.

Svatba byla podle Harryho nejlepší řešení

‚‚Ke starostem jeho bratra lze Harryho odpověď shrnout takto: ‚No, vlastně nejlepší způsob, jak ji mohu ochránit, je vzít si ji co nejrychleji, protože jakmile si ji vezmu, dostane policejní ochranu,“ řekl Harry podle knihy.

Nyní už každý ví, jak pohádka skončila (Sussexové odešli z oficiálních královských povinností). Je jasné, že ať už byli Harry a Meghan ve Williamových očích „připraveni“ na život v paláci nebo ne, udělali pro svou rodinu, včetně syna Archieho a dcery Lilibet, to nejlepší, když utekli z Anglie a přestěhovali se do Kalifornie.