Přejít k hlavnímu obsahu

Realita versus Instagram. Kráska odhalila, jak vznikají dokonalé fotky. "Navoněná bída," píšou fanoušci

Info ikona
instagram

Není všechno zlato, co se třpytí. To asi nejlépe vystihují snímky na Instagramu. Podívejte se, jaká je realita.

S jistotou můžeme říct, že realita na Instagram nepatří. Nejslavnější fotografie patří bloggerkám, které se na jednu fotku připravují hodiny a ani realita daného místa není pravdivá, nemluvě o vzhledu slavných krásek. 

Realita je jiná, ale to neznamená, že horší

Fakt, že realita není to, co vidíme na Instagramu, rozčiluje mnoho lidí a vyvolává bouřlivé diskuze. Patří na Instagram uplakané fotografie, nehezké výrazy, hádky partnerů nebo celulitida? Mnoho lidí bojuje za "reálný" Instagram, pravda je ovšem taková, že ani do rodinného fotoalba si nedáte "hnusné" fotky. Vnímejme Instagram jako naše osobní fotoalbum úspěchů, dovolených a krásných chvil. Nevnímejme Instagram jako reality show. Tu tam totiž nenajdete.

Madonna bez filtrů a retuší vás vyděsí. Nauč se stárnout s gracií, píší fanoušci

svetzeny.cz

"Sdílím vše, co žiju"

To a mnohé hlubší myšlenky vám budou všichni influenceři vtloukat do hlavy. Pravda je ta, že ani v té nejupřímnější zpovědi neřeknou to, co nechtějí. Vždy se svěří tak moc, jak dovolí jejich vlastní hranice. Není třeba z Instagramu dělat "síť pravdy" nebo "osobní deníček." 

Najděte balanc mezi realitou a sociálními sítěmi

Inspirovat se? Ano! Kopírovat a žít život někoho jiného? Ne! Najděte balanc mezi inspirací a kopírováním. Nechtějte život někoho jiného, protože neznáte temné a tajné stránky, které znají možná alespoň ti nejbližší. Nepodlehněte kouzlu, že někoho znáte, protože čtete jeho popisky nebo vidíte jeho sladký úsměv. Vnímejte Instagram jako fotoalbum, které vám ukazuje tetička na návštěvě. Podívejte se, pochvalte a jděte zpátky do svého života. 

Marešovi sdíleli fotografii své novorozené holčičky z porodnice a prozradili jméno: "Já jsem tak šťastný," píše Leoš

svetzeny.cz

Pochopme fungování Instagramu

Vždy budou algoritmem posouvány nahoru polonahé vyretušované krásky a dokonalé dovolenkové fotky. Není třeba se zlobit nebo někoho nenávidět, že je úspěšnější nebo má víc "srdíček" na Instagramu. Vysvětleme našim mladším sourozencům nebo našich dětem, že Instagram není realita. Že ta kráska nemá obličej bez pórů, na dovolené nebyla sama na pláži a rozhodně nemá dokonalou postavu bez jediné jizvy, pihy nebo nerovnosti pleti. Nerozčilujte se, že někdo miluje filtry a utíká od reality do té "instagramové". 

"Pochval nebo nech bejt"

Stejně jako při prohlížení fotoalba u tetičky. Nebudete říkat strýčkovi, že má na fotce hnusné vlasy, tetě, že se tváří kysele a má velký zadek. Pochválíme, nebo mlčíme. Držme se stejného pravidla i na Instagramu. Co nás nezajímá nebo se nám nelíbí nechme bez reakce, a co nás okouzlí nebo potěší, to pochvalme nebo dejme "srdíčko".