Přejít k hlavnímu obsahu

Nikol Štíbrová se vyjádřila ke kauze ohledně kompenzací pro umělce: "Dyť umění ani není práce, dyť je to baví!"

Info ikona
Nikol Štíbrová

Herečka Nikol Leitgeb se zastala svých kolegů umělců, ačkoli se sama, dle svých slov, za umlěkyni nepovažuje. Bitvu mezi umělci a "lidmi" rozdmýchal Jordan Haj, partner Emmy Smetany. Co se stalo a jak zareagovala Nikol?

Bitva začala, když vyšlo najevo, že Jordan s Emmou Smetanou, inkasovali kompenzační bonus v době Covidu. Nenávistné komentáře na sebe nenechali dlouho čekat: "Že se nestydíte brát peníze od státu, když je nepotřebujete. Hanba vám!," napsala jedna z "fanynek" a další se hned přidávají: "Dobře se ti flexí za prachy ze státní kasy, ty bezpáteřní koště?" "Nevyčítám příjem kompenzaci, ale neustálý brek rádoby umělců na to, že nemají prachy... dík vám bude veřejnost na umělce zas o něco víc koukat jak na sobce a uknourane parazity," a dalších komentářů byly desítky. Jordan se s tím vypořádává po svém, ovšem velkou a pozitivní vlnu přinesla do tohoto skandálu Nikol Leitgeb.

Nikol se umělců zastala a sklidila mnoho díků a pochval

"Kauza ohledně finančních kompenzací pro umělce během koronaviru připomíná hon na čarodějnice. Dalo se to čekat. Zaprvé tady funguje klasickej mindset „no dobrý a my nic nedostali“ a za druhý prostě to slovo umělec. Kdo to jako je, že jo. Dyť umění ani není práce, dyť je to baví! Kdyby tak šli dělat za pás, to by viděli. Jo, viděli. A ti za pásem by zase viděli, jak se “vyrábí” umění. Ten dělá to a ten zas tohle:)," napsala a pozitivní reakce na sebe nenechaly dlouho čekat.

Nikol se umělců nejen zastala, ale přidala i vysvětlení, které mnohým otevřelo oči. "Prosím, přestaňme se dívat na umění jako na koníček, fakt je to mnohdy full time zaměstnání. Ano, možná umělec neupeče chleba, kterej zasytí hladový krky, ale hladovou duši určitě. A to neni o nic míň důležitý. Jen tenhle hlad moc neznáme, nevíme, jaký to je bejt bez hudby, filmu, knížky, bez krásný architektury. Bereme to jako samozřejmost. Neni. Umělce prosím podporovat stejně jako jiný zaměstnání. Potřebujeme je.

Nechyběl ani její smysl pro humor

"P.S.: Já si o dotaci nezažádala, zcela objektivně nejsem umělec:)). Přišly sme s holkama o všechny naše sranda besedy, ale zas asi máte rádi materiál našich mikin, tak dobrý:) Přeju krásnýho Valentýna. Lásku všem. I těm zpropadenejm umělcům:)"

I Svět ženy přeje VŠEM krásného Valentýna!

Newsletter

Svet Zeny logo

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.