Přejít k hlavnímu obsahu

Manželka Justina Biebera čelí žalobě. Porušila údajně zákon, když vydala svoji novou značku kosmetiky

Info ikona
Bieberovi

RHODE, 9letá módní společnost, podala žalobu na Hailey Bieber za porušení ochranné známky poté, co modelka uvedla na trh řadu péče o pleť se stejným názvem, což je také její druhé jméno.

Hailey Baldwin Bieber je žalována za porušení ochranné známky 9letou módní společností, která sdílí název její řady péče o pleť Rhode – což je Haileyino prostřední jméno. Spoluzakladatelé oděvní značky RHODE Purna Khatau a Phoebe Vickers podali žalobu na 25letou modelku v úterý u amerického okresního soudu pro jižní obvod New Yorku, podle dokumentů, které lidé získali.

V podání Khatau říká, že ona a Vickers založili společnost v květnu 2013 a od té doby se „zasvětili růstu a péči o značku RHODE prostřednictvím mnoha osobních obětí a strádání“. Nyní je považována za renomovanou značku prodávanou v luxusních obchodech, včetně Saks Fifth Avenue a Neiman Marcus a nosí ji celebrity jako Beyoncé, Rihanna a Mindy Kaling. Očekává se, že RHODE letos vydělá 14,5 milionu dolarů, uvádí žaloba.

Khatau a Vickers vlastní ochrannou známku RHODE pro několik běžných oděvních položek a doplňků. Podali také žádosti o rozšíření do dalších oblastí, jako jsou domácí potřeby, a zvažují rozšíření na make-up a péči o pleť, podle prohlášení Khatau.

svetzeny.cz

Bieberová uvedla na trh svou řadu péče o pleť Rhode na začátku tohoto měsíce a Khatau říká, že okamžitě začali vidět „zmatek na trhu“, který již poškodil jejich značku. 

Hailey má pořádný průšvih

Vickers a Khatau požádali soud o předběžné opatření, které by Hailey nařídilo, aby podle dokumentů přestala používat název „rhode“ pro svou značku. V prohlášení poskytnutém PEOPLE ji dvojice také žádá, aby změnila název své řady péče o pleť, aby se předešlo dalším zmatkům.

"Značka Rhode je vším, na čem jsme tvrdě pracovali, a její používání našeho jména poškozuje naši společnost, naše zaměstnance, naše zákazníky a naše partnery," uvedli v prohlášení. Spoluzakladatelé uvedli, že Hailey se od nich před čtyřmi lety pokusila koupit práva na jméno, ale oni odmítli.

Zdroj: People.com