Přejít k hlavnímu obsahu

Královská rodina trochu jinak: Královna Alžběta (pověstná fanynka burgerů!) uvádí na trh svůj vlastní kečup

Info ikona
Alžběta

Podává se královský kečup. Ano, ano, čtete dobře.

Královna Alžběta vydala svou vlastní značku koření, včetně rajčatového kečupu a hnědé omáčky (což je jako steaková omáčka). Produkty jsou vyráběny na panství Sandringham.

Kečup, který se prodává jako „ideální k snídani nebo kdykoli během dne“, je ochucený datlemi, jablečným džusem a kořením, zatímco hnědá omáčka je „plná octa a koření“.

Královna jako fanynka burgerů

I když se uvedení produktu na trh může zdát neočekávané, o královně se říká, že je fanouškem hamburgerů, takže palácová kuchyně je pravděpodobně dobře zásobená určitým kořením. Bývalý královský šéfkuchař Darren McGrady však řekl, že monarcha preferuje burger bez housky, který jí nožem a vidličkou a podává se s brusinkami spíše než kečupem, což vedlo k tomu,  že Foodhub vytvořil na její počest „Ma'amburger“ .

Info ikona
Ketchup

Královna jako zkušená podnikatelka

Toto není první královnin vpád do oblasti jídla a pití. V roce 2020 Buckinghamský palác uvedl na trh svůj vlastní gin s mnoha ingrediencemi pocházejícími přímo ze dvorku londýnského domu královny Alžběty, následovaný ginem vyrobeným v Sandringhamu, který obsahuje ovoce pěstované ve Walled Garden. Obsahuje také listy z rostlin myrty pěstovaných na panství, které pocházejí z kousku svatební kytice budoucí královny Alexandry z jejího manželství s budoucím králem Edwardem VII.