Přejít k hlavnímu obsahu

Královská rodina: Nový dokument odhaluje korespondenci mezi princem Charlesem a obviněným moderátorem z pedofílie

Info ikona
princ Charles

Mračka se stahují kolem prince Charlese. Jeho život provází nejeden skandál. Nyní se v nejnovějším dokumentu odhaluje propojenost mezi obviněným pedofilem, a právě princem Charlesem.

Blízký vztah mezi princem Charlesem a moderátorem BBC Jimmym Savileem, který byl po své smrti v roce 2011 veřejně odhalen jako pedofil, je zkoumán kvůli novému dokumentu pro Netflix, který odhalil dopisy mezi dvojicí.

Charles potřeboval pomoci s médii

 Zdá se, že Jimmy Savile převzal roli neoficiálního poradce prince Charlese. Podle The Times dopisy získané od filmařů napsané v letech 1986 až 2006 ukázaly, že syn královny Alžběty hledal radu u Jimmyho ohledně komunikace s médii a údajně požadoval, aby Savile vytvořil příručku pro vztahy s médii. 

O zločinech údajně netušil

Nic nenasvědčuje tomu, že by Charles věděl něco o Savileových zločinech, které se staly veřejně známými až o desítky let později. Po jeho smrti se 450 lidí přihlásilo k obvinění ze zneužívání ze strany Jimmyho. Šetřením bylo zjištěno, že sexuálně zneužíval především děti a mládež.

Clarence House, který zastupuje prince Charlese, odmítl cokoli komentovat, když ho lidé z dokumentu oslovili. První z dopisů, datovaný 14. ledna 1987, byl ručně psaný vzkaz prince Charlese. ‚‚Možná se mýlím, ale ty jsi ten chlap, který ví, co se děje,’’ napsal dědic. 

Královská rodina zdaleka není dokonalou rodinou

Charles také požádal o radu, jak se vypořádat s konkrétními incidenty, například když princ Andrew učinil necitlivé komentáře týkající se katastrofy v Lockerbie v roce 1988. Ohledně teroristického útoku na letadlo, který zabil všechny na palubě a 11 lidí na zemi. Během návštěvy skotského města jen pár dní po tragédii princ Andrew řekl: ‚‚Předpokládám, že statisticky se něco takového v určité fázi muselo stát... Samozřejmě to ovlivňuje komunitu jen velmi malým způsobem’’

‚‚Opětovně to vyvolalo diskusi o tom, jak by královská rodina měla reagovat na katastrofy,’’ řekl podle The Times režisér dokumentu Rowan Deacon.

Newsletter

Svet Zeny logo

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.