Přejít k hlavnímu obsahu

Celebrity na sítích: Mirai uspořádal sbírku, Eva Holubová napsala dojemný vzkaz a Kazma dokonce rovnou odjel pomáhat

Info ikona
Eva Holubová

Není osoby, kterou by nezasáhly události probíhající na Ukrajině. Na sociálních sítích se to nehemží jenom polonahými fotografiemi, ale i solidaritou a chutí pomoct. Podívejte se, co si české celebrity myslí o válce a jak pomáhají.

Mirai Navrátil

Zpěvák Mirai Navrátil uspořádal se svou přítelkyní Míšou a partou přátel sbírku v rodném Frýdku-Místku. Kromě neuvěřitelného množství hygienických potřeb a jídla, nosili lidé i domácí buchty, koláče a bábovky se vzkazy pro Ukrajinu. 

Veronika Khek Kubařová

Herečka Veronika Kubařová sdílela fotku sněžného andílka, ke kterému napsala: "Kéž by tam doletěl! Kéž by ochránil nevinné a vystrašené. Kéž by mohl pošeptat do ucha a do duše těm, kteří zešíleli a kéž by je vrátil na cestu lidství a souCitu!"

 

Aňa Geislerová

Herečka Aňa Geislerová sdílela dojemný vzkaz: "Statečná ,silná a bojující Ukrajino!Budeš svobodná.!Klaním se před vaši odvahou a stojím při každém z Vás". V dalším příspěvku prozradila, že se svými dětmi vytřídili hračky a nakoupili pro příchozí ženy z Ukrajiny do Dobřichovic. "Dnes jsme s dětmi vytřídili hračky, nakoupili, naložili auto a odvezli co šlo a bylo potřeba pro 50 žen a děti které dorazí už dnes večer do Dobřichovic. Najdou tu doufám pocit bezpečí a péči lidi, kterým jejich osud není lhostejný.. jsem moc ráda. Sounáležitost lidi v těžkých chvílích je to co dodává silu všemu čelit.. jsme smečka. Jsme spolu."

Eva Holubová

Oblíbená herečka Eva Holubová sdílela dojemný vzkaz, se kterým ztotožňují stovky lidí. "Omlouvám se, nemůžu psát, protože nevěřím, že je čas slov. Je čas činů. A to jakoby věděl pouze Putin a Ukrajinci v čele s prezidentem Zelenskym, který je pro mne symbolem hrdinství naší doby, spolu s ukrajinským lidem. Ale má pravdu, zatím bojují o svou zem sami. Teprve dnes dorazil první konvoj se zbraněmi. Ještě stále nebylo Rusko vyčleněno ze SWIFT. A Putin vyhrožuje, vydíra, manipuluje, plundruje a vraždí. Nemůžu spát, když se mi to podaří, tak mám hrozné sny. A pocit bezmoci. A pocit viny. A pocit obrovského soucitu s Ukrajinou. Určitě choďme na náměstí, kdykokoliv a kdokoliv můžeme. Putina tím nezastavíme, ale posílíme naše ukrajinské spoluobčany, posílíme a podpoříme ruské občany, kteří se hrdinsky ozvali proti invazi, možná více útočme na politiky, státníky a všechny ty, kdož mohou zpřísnit sankce proti Rusku. Mám puštěnou TV!! Asi to nevydržím. Gen.tajemník NATO vyzýva Putina, ale vojenskou pomoc neslibuje. Velmi směšně vyhrožuje Rusku!!Do pr*ele!! Oni bombardují civilisty, mateřské školky!!!" 

Tamara Klusová

Tamara Klusová nelenila a hned věnovala výtěžek ze své knihy pohádek O všech zvířatech a částka to nebyla zanedbatelná! "Právě jsem odeslala náš společný dar 200 703,- na účet @clovek_v_tisni , který jsme dnes společnými silami utkali z lásky a pospolitosti… Děkuju za vás všechny.. Děkuju, že jsme spolu."

Kazma

Kazma s humorem sobě vlastním dorazil na Ukrajinu a napsal, že "každý dělá co umí, my neumíme nic, a tak vaříme guláš a čaj". Jeho fanoušci obdivují jeho odvahu a především odhodlání. Jak už to tak u Kazmy bývá, nic nedělá jen tak. Bude tedy velkým překvapením jestli a s čím přijde tentokrát. 

"Děkuju všem za hezké reakce. Každej tady na čáře dělá co umí. My neumíme nic, tak vaříme guláš a teplej čaj. Vzali jsme sanitku a rozdáváme deky, jídlo, vodu a přesnídávky pro děti. Ohříváme plynovejma fukarama promrzlý lidi, co čekaj na svý přibuzný a občas jim pomůžeme s bagáží do aut. Chci říct, není toho mnoho, ty opravdové boje probíhají za tou čárou, ale každej ať přispěje tím, na co sám stačí. Pomáhat se dá rukama i hlavou, materiálně i finančně, z terénu i z gauče. Jen na to nekoukejme se založenýma rukama."