Přejít k hlavnímu obsahu

9 věcí, co jste nevěděli o Meghan Markle

Začněme třeba tím, že ne vždy se jmenovala Meghan.

Herečka, aktivistka, podnikatelka – tak by se dala označit vévodkyně ze Sussexu předtím, než se provdala za prince Harryho. Meghan vedla dokonalý, rušný a „celebrití“ život.

1. Obyčejná kalifornská dívka
Meghan se narodila a vyrostla v LA. Její skutečné křestní jméno bylo Rachel. Meghan je až její druhé jméno. Rodiče se rozvedli, když jí bylo 6 let a Meghan žila po odloučení se svou matkou Dorií, která byla učitelka jógy a sociální pracovnice.

2. Katolická škola versus showbyznys
Otec Meghan, Thomas Markle, oceněný režisér osvětlení prestižní akce Emmy, často přiváděl svoji nejmladší dceru Meghan na plac. Ona - studentka soukromé katolické školy - zažívala opravdický kontrast vůči svým zvyklostem, když byla součástí natáčení, kde panovala povolná morálka.

3. Feministka každým coulem
V 11 letech Meghan pracovala na svém domácím úkolu a slyšela reklamu, která apelovala pouze na ženy a jejich povinnosti v domácnosti. „Nemyslím si, že je správné, aby děti vyrostly a věděly o těchto věcech a to, že máma dělá všechno,“ pronesla v té době. Meghanin táta ji povzbuzoval, aby psala nejmocnějším lidem v Americe a apelovala na ně. Povedlo se! Firma změnila svůj slogan z „Ženy po celé Americe“ na „Lidé po celé Americe“ o několik dní později.

4. Jóga je její láskou odmala
Jelikož byla matka Meghan lektorkou jógu, ona sama začala s jógou už ve svých sedmi letech a láska k ní ji neopustila dodnes. Je vášnivým fanouškem a pravidelně chodí na lekce jógy, aby zůstala ve formě.

5. Klišé s herečkou
Meghan sama říká, že chtěla být vždy herečkou, ale nenáviděla klišé myšlenku: „Holka z LA chce být herečkou!“. Dokončila prestižní školu, kde studovala divadelní specializaci a mezinárodní vztahy.

6. Chuť něco dokázat jí nechyběla
Meghan byla vždy velmi ambiciózní a během svého studia si zajistila stáž přímo na americkém velvyslanectví v Argentině. Bylo jí tehdy dvacet let a myslela si, že její budoucnost je v politickém světě.

7. Kaligrafie jako dobrý zdroj obživy
Tato postranní brigáda se jí opravdu líbila. Kaligrafii ovládá Meghan velmi dobře a sama říká, že ručně psané poznámky jsou ztracenou uměleckou formou. Byla dokonce tak talentovaná, že psala svatební oznámení pro Robina Thickeho a sváteční korespondenci pro Dolce & Gabbna.

8. Vedla vlastní workshopy
Kromě práci kaligrafky na volné noze, bylo její další cestou vázání knih. Neustále se tak pohybovala mezi umělci, ať už na konkurzech, v divadlech nebo při práci s knihami. V Americe sama vedla workshopy, kde učila své studenty vázat knihy. Toto „tajemství“ odhalila při své královské cestě po Africe s princem Harrrym.

9. Jedenkrát rozvedená
Meghan se setkala se svým prvním manželem, producentem Trevorem Engelsonem, v roce 2004. Chodili spolu šest let a poté se na Jamajce vzali. Nedlouho poté opustila Meghan LA, aby natočila svoji průlomovou roli v Torontu. Zdroje z okolí tvrdí, že vztah na dálku přispěl k jejich rozvodu v roce 2013.

Meghan Markle dnes slaví 39. narozeniny a my přejeme všechno nejlepší!

Info ikona
Meghan Markle