Přejít k hlavnímu obsahu

Nejšpinavější místo v domě vás překvapí. Není to dřez ani záchod, najdete ho v ložnici

Info ikona
ložnice

Ne, není to v kuchyni ani v koupelně! Prozradíme vám místo v bytě, které je u mnohých obvykle nejšpinavější a je místem výskytu nejvíce bakterií.

Vysávání, úklid, vytírání: Abychom se mohli cítit pohodlně a odpočívat ve svém vlastním bytě nebo domě, je kolem pravidelně spousta věcí a práce. Není divu, že nám občas proklouzne mezi prsty několik míst, která opravdu nutně potřebují vyčistit – jako je místo, které je v mnoha bytech často považováno za nejšpinavější: V ložnici pod postelí!

Úklid se zde provádí jen zřídka

Buďte upřímní, pamatujete si, kdy jste naposledy utírali nebo vysávali prach a nečistoty pod postelí? Jako pro mnoho z nás už to určitě je nějaká ta chvíle. Ostatně v závislosti na modelu postele je docela zdlouhavé vyndavat šuplíky postele, vytahovat krabice a podobně zpod postele nebo přesouvat matraci. Proto se této oblasti při úklidu ložnice často vyhýbáme – bohužel to není z dlouhodobého hlediska dobrý nápad.

 

Prostor pod postelí by měl být vyčištěn

I když je úklid pod postelí zdlouhavý a stresující, měli byste si najít čas na důkladné vyčištění tohoto místa. Nehromadí se tam totiž jen prach a nečistoty, ale často se pod postelí mohou nacházet i odumřelé kožní buňky, vlasy, rozložená vlákna, mrtvý hmyz nebo dokonce spory plísní. To je nejen nechutné, ale časem to může ovlivnit i kvalitu spánku a v nejhorším případě i celkový zdravotní stav, například v podobě alergií. Abyste tomu zabránili, je nejlepší jednou týdně pod postelí krátce vysát a vytřít. Nejšpinavější část vašeho domova dostanete pod kontrolu během okamžiku.