Přejít k hlavnímu obsahu

Díky speciálním kostkám ledu, které si vyrobíte rychle a levně, bude rošt trouby zářivě čistý

Odstranit mastnotu a připálené zbytky z roštu trouby není tak jednoduché. Zde je návod, jak vám kostka ledu usnadní čištění. Nevěříte? Není nic jednoduššího, než tento trik vyzkoušet.

Jakmile se mastnota a špína skutečně připálí, stává se čištění roštu trouby zkouškou trpělivosti – a někdy i síly. Ale nebojte se – i na to je samozřejmě ten správný trik. Blogerka Tanya, která si říká „Queen of Hacks“, na svém instagramovém účtu ukazuje, jak můžete pomocí kostky ledu rychle obnovit záři roštu trouby.

Speciální kosty ledu

Tanya k čištění nepoužívá klasické ledové kostky vyrobené ze zmrzlé vody, ale plní formu na ledové kostky mycím prostředkem. Tak vznikají malé a šikovné čistící agregáty! Jakmile je prostředek na mytí nádobí zamrzlý, stačí kostkou ledu přejet po drážkách roštu. Protože kostka ledu pomalu taje, snadno se dostane i na hůře dostupná místa a mřížku ze všech stran zbavíte nečistot.

Video vám napoví

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Něco navíc

Tip: Nejlepší je při úklidu používat gumové rukavice, aby vám neprochladly prsty a tající kostka ledu tak snadno nevyklouzla z rukou.

Poté stačí pěnu opláchnout vodou a rez se opět leskne. Mimochodem: Tímto způsobem získáte jiskřivou čistotu nejen roštu trouby, ale také grilovacího roštu nebo klasického plechu na pečení.

Mohlo by se vám líbit

Čištění trouby přes noc: Jednoduché, šetrné k životnímu prostředí a účinné

Věděli jste, že troubu lze vyčistit, když spíte? Tato metoda se vám zalíbí natolik, že už nikdo nebudete umývat troubu jinak. A velké plus navíc – je šetrná k životnímu prostředí.
svetzeny.cz

Zdroj: Instagram Tanya