Přejít k hlavnímu obsahu

Zařiďte svým ratolestem dětský pokoj snů

Zařiďte svým ratolestem dětský pokoj snů

Dětský pokoj je svět sám pro sebe. Odehrávají se v něm tajné příběhy, hry a vymýšlí se plány, také se v něm kreslí, hraje a učí nebo čte. Na to všechno se musí při zařizování dětského pokoje myslet. Jak zařídit dětský pokoj originálně a přitom prakticky? Pár typů se dočtete v našem článku.

Základem je postel

Základním stavebním prvkem dětského pokoje musí být postel. Je zásadní při vývoji dětského spánku. Neméně důležitá je také matrace a rošty. Vhodná matrace je taková, která se přizpůsobí dětské páteři. V případě dětské matrace je dobré se vyvarovat matraci z visco pěny. Ta totiž “uzavře” tělo na lůžku, čímž zabrání přirozenému pohybu. To nesvědčí růstu a vývinu páteře. Naopak se doporučují matrace z přírodních materiálů.

girl_child_decoration_white_walls_baby_room-1286903

Nezapomeňte na úložné prostory

Úložného prostoru není v domácnosti nikdy dost. Oblečení, hračky, učení a věci na sport musí mít své místo, kde nikomu nepřekážejí a přitom jsou po ruce. Vyřešte úložné prostory chytře, nechte si poradit od interiérových designérů. Jejich nápady jistě oceníte.

Teplo od podlahy

Většinu času dětí ve svém pokoji tráví na zemi. Je tam dostatek místa na hraní, čtení i odpočívání. Podlaha tak nesmí být studená ani tvrdá. Ideální podlahy jsou takové, které pocitově hřejí a jsou měkké. Takovou podlahou je například korková podlaha.

Pokud chcete mít v dětském pokoji plovoucí podlahy, pak určitě nesmíte zapomenout na kusový koberec, který bude sloužit ke hraní a odpočinku na zemi. Výhodou kusových koberců je, že hrají všemi barvami nebo sami o sobě slouží jako hrací plocha, například s motivem silnice nebo města.

1427-1004591591

Pohyb schovaný v zábavě

Rozpohybujte vaše děti přímo u nich v dětském pokoji. Pokud vaše děti chvíli neposedí pak jistě ocení, když budou mít ve svém pokoji zábavu, která je nevyčerpatelná a navíc je příjemně unaví. Vytvořte jim doma lezeckou stěnu. Možností kam s ní je celá řada.

Lezecká stěna může být v dětském pokoji v hrací části, kde si na ní děti mohou každý den dostatečně vyblbnout, ale také může stěna sloužit jako schody do palandy nebo do hracího patra. Bojíte se mít lezeckou stěnu přímo v pokoji? Vytvořte ji dětem venku před domem, uvidíte, jak z ní budou nadšené.

Místo na schovávačku nesmí chybět

Malé i velké dítě se rádo schovává, ať už kvůli vlastnímu klidu, schovávání se před světem, sourozencem nebo zkrátka při hře na schovávanou. Proto by v pokoji neměla schovávačka chybět. Musí být dostatečně rozměrná, ale zase nemůže být příliš nápadná - pak by to nebyla schovávačka.

Jednoduchou schovávačku vytvoříte velmi snadno. Látkové teepee vnikne, když ke stropu připevníte provaz nebo lano a k němu přichytíte látku. Pak už stačí jen schovávačku vybavit polštáři a soukromí pro potomky je připravené.

Budiž světlo

Kvalitní osvětlení nesmí v dětském pokoji chybět. Na malování, kreslení, čtení i učení musí být pořádně vidět. Základem jsou kvalitní žárovky, které musí osvítit konkrétní zónu. Do jakého “obalu” žárovky schováte je na vás. Mohou to být veselé létající balony, obyčejné koule nebo světla nejrůznějších tvarů.

Nechte je malovat na zeď

Snad každému dítěti je papír malý a tak většina jeho uměleckých výtvorů končí na zdi nebo na podlaze. Nechte je na zeď malovat. Stačí pověsit v dětském pokoji na stěnu roli s balicím papírem a plátno pro nové kresby je na světě.

Kvalitní podlahové krytiny můžete nakupovat online v klidu svého domova na e-shopu eamadeo.cz.