Přejít k hlavnímu obsahu

Úsporné bydlení: Přesvědčte se, jak funguje

Nízkoenergetické domy jsou dlouhodobým trendem v celé Evropě. Pokud o takovém druhu bydlení uvažujete, využijte akce, na níž se dozvíte vše potřebné, a hlavně to poznáte „na vlastní kůži“.

Již desátý ročník Dnů pasivních domů proběhne 8.–10. listopadu. „Kolem pasivních domů stále koluje mezi veřejností mnoho polopravd a dohadů. Údajně se v nich nedají otevřít okna, jsou přeplněné moderními technologiemi, je v nich špatný vzduch a mnoho dalšího. Jsou to samozřejmě nesmysly. Pokud se o tom chcete přesvědčit sami, stavte se v listopadu na návštěvu a zeptejte se přímo lidí, kteří v těchto domech bydlí,“ zve Jan Bárta, ředitel Centra pasivního domu, které v České republice tuto mezinárodní akci zastřešuje.

Během akce otevře své dveře přes šedesát pasivních domů po celé České republice. Zájemci mohou navštívit již postavené domy, ale i ty, které jsou těsně před dokončením, a získat informace přímo z první ruky od těch nejpovolanějších – jejich majitelů a stavitelů. Navíc z Brna a Prahy pojedou výletní autobusy, kterými se bude moct každý, kdo si zarezervuje místo na www.pasivnidomy.cz, zadarmo svézt k vybraným pasivním domům. Na dalších místech v Čechách i na Moravě pak budou přichystané tematické výstavy, přednášky a poradenství.

Náš tip: Na účastníky akce čekají také soutěže o atraktivní ceny!

Foto: pasivnidomy.cz (1)