Přejít k hlavnímu obsahu

Vlastnoruční obtisky

Razítko nemusí být jen úřední! Navrhněte a vytvořte si vlastní, s motivem, který se vám líbí. S jeho pomocí potom můžete dozdobit cokoli, co vás napadne.

Potřebujete: pěnovku (moosgummi), odlamovací nožík nebo skalpel, barvu na textil (např. značky Kokolo), utěrku nebo něco jiného, co budete chtít dekorovat

Jak na to: Na pěnovku si předkreslete motiv a potom ho ostrým nožíkem vyřízněte. Důležité je nakreslit obrázek včetně obrub – podle nich pak budete řezat. Pracujte pečlivě. Každá plocha, kterou nevyříznete, bude následně sloužit jako otisk při razítkování výsledného motivu. Ještě než začnete nanášet barvu, přilepte razítko jeho rubem na prázdný průhledný obal od CD. Ten vám poslouží jako podložka při razítkování. Díky tomu, že obal je průhledný, přesně uvidíte, kam razítko obtisknete. Využijte barvu na textil, kterou můžete prát. Zajistíte si tím výsledek natrvalo. Nebojte se experimentovat a dekorujte vlastními razítky klidně i další předměty v domácnosti. Podstatné je vždy použít barvu vhodnou pro daný povrch.

Foto: Archiv Burdy (1)