Fotogalerie: 10 věcí, které vyladí váš hygge styl

Ne nadarmo severské národy patří mezi ty nejšťastnější a nejspokojenější. V čem tkví tajemství jejich životního optimismu? Buď si dokážou zpříjemnit zdánlivě všední okamžiky podle zásad „hygge“ nebo k tomu přidají životní postoj, který Švédové nazývají „lagom“. Tenhle výraz lze do češtiny přeložit jako střídmost a vyrovnanost, schopnost užívat, ale ani málo ani moc, zkrátka tak akorát. 

Oba severské trendy nejlépe vystihují slova jako pohoda, zpomalení, umění vychutnávat si, ale také zastavit se, vnímat naplno, ale přitom nechtít zbytečně moc. A tak Seveřané nemusejí hned vyhrát v loterii, vydávat se cesty kolem světa nebo podnikat ohromující životní změny, aby se na svět usmívali. Radovat se lze přece i z naprostých maličkostí. Hlavní je dokázat si jich všimnout a procítit je, byť nám přijdou jako samozřejmosti. Nemůžeme ale pasivně čekat, až nám to hezké spadne do klína, hygge i lagom vyžadují aktivní přístup. Proč si neudělat život pohodovější a šťastnější?! Často je to snazší, než si myslíte. 

Těšit se z drobností 

Každou minutu dne lze proměnit v milou událost. Stačí si třeba k vaření pustit svou oblíbenou muziku. Vydat se na malou procházku. Upéct si bábovku, dát si ji s rodinou u odpolední kávy a přitom si popovídat o malých i velkých radostech a starostech. Zkuste si jen zapálit svíčku a pozorovat západ slunce. Pozvat na kus řeči přátele nebo se s hrnkem čaje zachumlat do deky a pustit si oblíbený film. Cokoli vás dokáže příjemně naladit a zklidní životní tempo se počítá a s pokorou byste to měli přijímat. 

Velkým trendem je také návrat k přírodě a všemu domácímu a kvalitnímu. Čisté, poctivé a přírodní se šíří jako pozitivní lavina také do oblasti péče o tělo. Vždyť co může být příjemnější, než dát si teplou sprchu a pak pokožku hýčkat jemným tělovým olejem. Maličkost, která udělá dobře tělu, pohladí i po duši, protože vyváženost je přesně to, co pro svůj život potřebujeme. Mít všeho tak akorát, abychom si mohli užívat to dobré. 
Podívejte se, co jsme pro vás vybrali. Naše tipy najdete v galerii.

@svetzeny