Přejít k hlavnímu obsahu

Módní trendy roku 2022, které vás zeštíhlí: Hitem budou korzety, zvonáče, zářivé barvy a pruhy

Info ikona
Móda

Módní trendy pro rok 2022 jsou již známy. Hitem budou i velmi lichotivé střihy, které dovedou opticky prodloužit siluetu a zeštíhlit postavu. V kurzu budou korzety, zvonové kalhoty, zářivé barvy i proužky. Najděte styl, který vám dokonale padne a ubere vám kila.

Korzety se vrací do módy

O tom, že korzety dovedou opticky zeštíhlit, zúžit pas a schovat břicho, nemůže být pochyb. Ženy je nosily už v antice ve snaze vypadat atraktivněji. Platilo, že čím štíhleji pas vypadal, tím přitažlivější byl. Některé ženy to však se snahou být o nejútlejší přeháněly, důsledkem pak bývaly například kosticemi propíchnuté plíce či špatné trávení. Doba, kdy byly korzety takto svazující, je už naštěstí dávno pryč. Dnes jsou na trhu korzety, které krásně zdůrazní křivky a opticky zeštíhlí, ale zároveň se v nich budete cítit dobře. Příští rok budou velkým trendem korzetové topy. Ty dovedou krásně zdůraznit ženské křivky – pozvednou poprsí, zeštíhlí pas a schovají případné faldíky na břiše.

Trendy účesy pro rok 2022, které vás omladí: V kurzu budou objemné vlasy i mikádo ze Hry na oliheň

svetzeny.cz

Info ikona
Korzet

Zvonáče prodlouží a zeštíhlí vaši siluetu

Zvonové kalhoty nazývané taktéž „zvonáče“ bývaly velkým hitem v roce 2000, kdo je neměl, jako by nebyl. V posledních pár letech se na ně pohlíží jako na retro záležitost a v ulicích je prakticky již nevídáme. To by se ale mělo v příštím roce změnit. Pro milovníky zvonových kalhot máme dobrou zprávu, opět budou v kurzu. Pokud toužíte vypadat štíhlejší, jsou kalhoty do zvonu tou správnou volbou. Dovedou totiž prodloužit siluetu a opticky ubrat kila. Navíc působí svěžím a mladistvým dojmem. Skvěle jdou dohromady s jednoduchými kousky jako jsou jednobarevné halenky, saténová tílka, barevná saka a bílé košile. Pokud dáváte přednost „drsnějšímu“ vzhledu, vyzkoušet můžete roztrhané zvonové kalhoty v kombinaci s koženou bundičkou. Ani s celodžínovým outfitem nešlápnete vedle.

Info ikona
Zvonáče

Zářivé barvy odpoutají pozornost od nedostatků

Dalším módním trendem, který by ve vašem šatníku neměl chybět, pokud chcete působit štíhlejším dojmem, jsou zářivé barvy. Pro jistotu ještě jednou vyvracíme mýtus, že černá a další tmavé barvy automaticky zeštíhlují, zatímco všechny světlé a zářivé barvy naopak kila přidávají. Ve skutečnosti je to mnohem větší „věda“, záleží na střihu, materiálech, provedení i poskládání celého outfitu. Letos budou trendy zářivé odstíny slunce. V kurzu bude kanárkově žlutá, zlatá, bronzová, okrová i šafránová. Tyto odstíny byly velmi módní i v minulých sezónách a jejich popularita stále roste. Využít jich můžete ve svůj prospěch, poutají totiž pozornost. Pokud máte například větší boky, tak zvolte tmavé kalhoty, ale k nim zářivě žlutý vršek. Všichni se budou soustředit jen na tuto výraznou část outfitu, a vy tedy celkově budete působit štíhleji.

Info ikona
Žutá

Hněv ovlivňuje játra: Poznejte, jak ovlivňují další emoce jiné orgány a jak si pomoci zpět ke zdraví a rovnováze díky správnému jídlu

svetzeny.cz

Svislé pruhy by vám v šatníku chybět neměly

Příští rok budou velkým hitem pruhy obecně. Pokud chcete působit útlejším dojmem, měli byste se vyhýbat vodorovným pruhům. Naopak sáhněte po svislých proužcích, které prodlouží vaši siluetu. Vzor vertikálních pruhů je mimořádně lichotivý, pokud se nachází na sukních a kalhotách. Pamatujte, že čím zářivější barvy budou pruhy mít, tím tlumenější by pak už měl být zbytek outfitu.

Info ikona
Pruhy