Přejít k hlavnímu obsahu

Avokádo: zázračný pomocník v péči o pleť a celé tělo

Info ikona
zdraví

Avokádo bezesporu patří mezi nejpopulárnější ovoce. Obsahuje velké množství výživných látek, je prospěšné pro zdraví, tělo i pleť. Jaké výhody vám přinese konzumace avokáda? To se dozvíte v tomto článku.

Avokádo a zdraví

Avokádo je opravdu vitamínová bomba. Obsahuje draslík, vlákniny a nenasycené mastné kyseliny, vitamín K, C, B5, B6, E a kyselinu listovou. Díky svému bohatému složení pomáhá normalizovat váhu, snížit hladinu cholesterolu a poskytnout tělu potřebné vitamíny a minerály. Díky lecitinu přispívá ke správnému fungování srdce, ledvin a svalové tkáně, díky velkému množství sterolů dobře působí na játra a žlučník, posiluje imunitní systém, odstraňuje toxiny a bojuje proti volným radikálům. 

Avokádo je bohaté na vlákninu, nestravitelnou složku, která napomáhá k hubnutí. Dobře snižuje chuť k jídlu a zvyšuje pocit plnosti a sytosti. Hubnutí při dietách s polynenasycenými tuky je pro zdraví účinnější a bezpečnější než používání jakékoli jiné diety. Díky vysokému obsahu nenasycených mastných kyselin, které mají dobrý účinek na metabolické procesy, avokádo pomáhá bojovat proti rakovinotvorným buňkám. 

Avokádo a pleť

 

Pro krásnou, čistou, zářivou a pevnou pleť je avokádo nepostradatelným produktem. Je to velmi populární složka v pečující kosmetice. Kosmetika s obsahem avokáda napomáhá bojovat proti různým kožním problémům. Vitamíny A a E chrání buňky před působením volných radikálů, udržují hydrolipidovou rovnováhu pleti, zabraňují vzniku známek předčasného stárnutí.

Efektivním kosmetickým přípravkem je avokádový olej, který si můžete vybrat na webových stránkách makeup.cz. Tento produkt se může používat v čisté formě, rovněž se přidává do pečujících přípravků. Avokádový olej efektivně bojuje proti pigmentovým skvrnám, zlepšuje pružnost a pevnost pleti, pomáhá redukovat vrásky. Efektivně napomáhá zklidnit a regenerovat pokožku při spálení sluncem. Také je skvělým pomocníkem v boji proti suchu a podráždění. 

Avokádový olej aktivně bojuje proti akné. Neucpává póry a nezpůsobuje vznik černých teček, ale pomáhá při léčbě kožních problémů, ekzémů a akné. 

Díky obsahu lecitinu, draslíku a kyselin avokádo zabraňuje předčasnému stárnutí pokožky, ta je naopak elastická a hedvábná. Díky této vlastnosti odborníci radí zahrnout avokádo i do vašeho jídelníčku.