Přejít k hlavnímu obsahu

Už máte v botníku Biker Boots? Vybrali jsme pro vás 14 kousků!

Přestože dříve bikery patřily spíše majitelkám rychlých strojů, dnes úspěšně ovládají všechny módní styly. Už několikátou sezónu se drží na žebříčku nejtrendovější obuvi. Letos jim vévodí hlavně kovové aplikace. A rozhodně se jimi nešetří...

Když je jako jeden z prvních představil Karl Lagerfeld ve svých kolekcích, zamilovaly si je stovky žen po celém světě. Dokázal totiž, že motorkářské boty prakticky nemají hranice. Vypadaly efektně ke kalhotovým kostýmům, destroyed džínům i k šatům.

Dnes je najdete v kolekcích snad všech velkých módních domů a na nohách desítek celebrit. Bikery tvoří nerozlučný pár například se zpěvačkou Fergie, která se motorkářké boty nebojí vzít ani na okázalejší příležitosti.

1708003000_1_1_1

Zelenou jim daly i modelka Kate Moss a zpěvačka Gwen Stefani. Ty zase nejčastěji potkáte bikerech, které zkombinují s džíny úzkého střihu a koženým křivákem.

Hit letošní sezony? Hodně cvočků

Letošní kolekce přivítaly vedle klasických modelů i ty ozvláštněné stříbrnými a zlatými aplikacemi. Nješastěji najdete masivní přezky nebo ploché cvočky. Příjemnou změnu přináší kolekce Zara A/W 2017/2018, kde najdete modely, které zdobí vysoce módní perličky. Hodně holčičí záležitost.