Přejít k hlavnímu obsahu

Matka a dcera: Jedna druhé módní poradkyní

Pokud si v záležitostech odívání nechají poradit jak dcery od matek, tak maminky od dcerušek, prospěje to oběma stranám. Jen vědět, které rady jsou ty pravé!

Dobré rady matek dcerám

* Pohodlí

Na zdraví a pohodlí svých dětí myslí maminky v první řadě. Rozhodně mívají pravdu, pokud říkají, že v určitém kousku bude zima, pokud si dcerka chce za každou cenu obléci něco let ního uprostřed ledna jenom proto, že je daný kousek nový a prostě ho zbožňuje.

* Formální oblečení

Maminky mívají více zkušeností, takže obvykle dobře poradí, jak se obléci na pracovní pohovor nebo zkoušku ve škole. Také se nemýlí, když v tomto případě ctí bez výjimky pravidlo: nemusíš být vidět v davu. Klasické barvy, jako jsou černá, bílá, šedá a hnědá, jsou vždy vhodné a jejich „nenápadnost“ je na místě. Což neznamená, že takovému outfitu nemohou dcerky (třeba i proti maminčině vůli) dodat „šmrnc“ výraznějšími doplňky.

* Kvalita

Matčiny zkušenosti je dobré respektovat také při výběru střihu, a zejména pak ve volbě materiálu. Jeho kvalitu i vhodnost pro danou sezonu či příležitost obvykle matky posoudí lépe než dcery.

* Celkový posudek

Maminky svým potomkům určitě nechtějí ublížit či schválně zkazit radost. Takže pokud dcerám říkají, že jim něco nesedí, i když jsou dívky daným kouskem nadšené a mají za to, že jim ohromně sluší, je rozumnější poslechnout.

Dobré rady dcer matkám

* Experimentování

Teplo, pohodlí i klasika jsou důležité, ale někdy je potřeba i odvaha a trocha experimentování. V tom bývají větší přebornice dcery a maminky by na ně měly aspoň částečně dát a možná se od nich něco málo přiučit. Pokud dcera radí vyměnit klasickou bílou košili v šedém kostýmku za barevnou nebo vzít si barevné doplňky, patrně má pravdu.

* Trendy

Dcery se obvykle lépe orientují v aktuálních trendech a módních barvách a stylech. Matky by se tedy neměly bránit jejich rozhled využít, a klidně se díky tomu nechat trošku omladit.

Extra tip pro maminky: Nesnažte se vypadat jako vaše dcera – pouze se jejími názory inspirujte. A každopádně především hleďte na to, že se v daném modelu musíte cítit dobře a sama sebou. Vždy vám musí sedět, vždy musí odpovídat vaší pracovní pozici a určité příležitosti a měl by být kvalitnější.

Foto: Depositphotos (1)