Přejít k hlavnímu obsahu

Vybíráte notebook? Podívejte se nejdřív na naše tipy!

V práci se bez PC neobejdete, to je jasné. Jenže s ohledem na to, že si mnoho z nás nosí práci i domů, je pevný počítač jednoduše nevýhodný. Variantou je pořídit si kvalitní notebook. Jenže, jak se orientovat v nabídce a vybrat tak, abyste měla skutečně šťastnou ruku?

V první řadě si zkuste sesumírovat, co vlastně potřebujete. Hledáte počítač, který pokryje potřeby celého vašeho dne, nebo cílíte pouze na výkonný notebook, který jen budete moci přenést z místa na místo? Používáte například prezentace při své práci, které musíte nosit neustále u sebe? Chcete PC využívat i k jiným účelů než je práce – například k tomu, abyste rychle a efektivně zabavily děti při čekání v ordinaci u lékaře nebo při delší cestě v autě?

Ten pravý...

Pokud předpokládáte, že budete notebook přenášet jen mezi domovem a prací, je vhodné vybrat si typ s rychlým procesorem a zároveň velkou uhlopříčkou. Pokud ale vaše práce zahrnuje i prezentaci fotografií či videí klientům, bude pro vás vhodný počítač spíše lehčí a středně velkou uhlopříčkou,. Jestliže jste teď zaváhala a řekla si, že potřebujete zkloubit všechny tyto věci dohromady, určitě zvolte zařízení typu 2v1.

Všechno nebo nic

Notebooky 2v1 mají pant otočný o 360 stupňů. Během jediného okamžiku se díky němu dokážou plynule přepnout do režimu stan či tablet, v nichž jsou některé činnosti zkrátka mnohem jednodušší. Zajisté oceníte i možnost kreativní práce s aktivním perem. Díky němu můžete psát přímo na obrazovku notebooku a rychle si tak zapsat poznámky z porady.

Stylová záležitost

Protože ženy se nespokojí jen s funkčními věcmi, ale chtějí zároveň stylové věci, dalším aspektem pro výběr je vzhled. Nás v redakci například ohromil Lenovo YOGA 520. Má nádherné hliníkové šasi ve zlatém, stříbrném nebo černém provedení, což spolu se zkosenými hranami zajišťuje notebooku moderní a zároveň elegantní vzhled. Není to ale jen hezká tvářička, pod povrchem skrývá výkonné procesory stejně jako úložiště s vysokou rychlostí zápisu. Budete tak moci bez zbytečného zdržování pracovat i s velkými soubory nebo náročnými pracovními programy.

Hlavně v bezpečí

Další důležitou věcí, je bezpečnost všech soukromých i pracovních dokumentů. Určitě se vyplatí podívat se po typech, které jsou vybaveny biometrickou čtečkou otisků prstů. Ta vám v případě volby výše zmíněného typu umožní nejen přihlásit se do notebooku bez hesla, ale zajistí i třeba bezpečné nakupování jedním dotekem prstu s podporou přístupové technologie Windows Hello.

Dobrá výdrž

Pokud bude váš notebook také vaším průvodcem po celém dni, určitě zaměřte pozornost na typy s delší, například destihodinovou, výdrží a vybavenost portem USB 3.0 s nabíjením always-on, který nebudete muset ani zapínat, abyste nabila chytrý telefon, mp3 přehrávač nebo baterii do fotoaparátu.