Přejít k hlavnímu obsahu

Potřebujete načerpat novou energii? Tohle místo si zamilujete!

Potřebujete načerpat novou energii? Tohle místo si zamilujete!

Představte si že budete od rána do večera nosit jen župan. A chodit ze sauny do sauny, z bazénu do bazénku nebo si z lekce jógy zajdete na ajurvédskou masáž. Že právě tohle chcete zažít? Pak se vydejte do městečka Stegersbach v rakouském Burgerlandu.

 

S myšlenkou vybudovat jedinečný wellness areál, kam lidé utečou před dnešním hektickým světem, přišel Rakušan Johann Haberl. „Žijeme v uspěchané době. Syndrom vyhoření, pocity frustrace, zráta životního elánu – to jsou problémy, které nikdy nebyly tak aktuální jako teď,“ říká majitel výjimečného hotelového komplexu Larimar.

foto_1_copy

Byl to také jeho nápad postavit hotel podle teorie zlatého řezu ve tvaru vejce, v němž se ukrývá tajemství našeho života. Chtěl, aby to bylo místo, z něhož bude cítit energie a vyzařovat pohoda. Barevně laděné interiéry pokojů pak představují čtyři přírodní živly (oheň, vzduch, voda, země), které starověká filozofie považuje za základní složku světa a vykládá skrze ně i duševní nastavení člověka. Tím nejcennějším je tu však karibský polodrahokam larimar, patřící k nejvzácnějším na světě. Jako nenápadná červená nitka se objevuje po celých hotelových lázních a také podle něho byl hotel pojmenován. Larimar, jinak zvaný kámen delfínů, údajně přináší do našeho srdce a mysli klid rozlehlého oceánu. Přesvědčit se o tom můžete v místní křišťálové síni. Jakmile do ní vstoupíte a lehnete si na vodní lůžko, zhostí se vás pocit vnitřní vyrovnanosti. Mysl se zbaví všeho, co ji trápí, a z těla odejde veškeré napětí a stres. Zda za to opravdu může zázračná síla larimaru, který síni vévodí, doplněná energií menších křišťálů, zůstává tak nějak tajemstvím.

foto_2

Křišťálová síň je součástí obřích hotelových lázní, které se rozkládají na ploše 4500 metrů čtverečních. Najdete tu mimo jiné krytý termální bazén s masážními tryskami, termální venkovní bazén i bazén s protiproudem, finskou i bylinkovou saunu, infrasaunu, páru nebo třeba slanou parní koupel. Relaxovat pak můžete v oázách klidu na lehátkách, vodních lůžkách i v křeslech, a pokud je venku krásně a teplo, stačí vyjít na zahradu, lehnout si na louku a dívat se do krajiny kolem. Další zdejší specialitou jsou týdny ajurvédy pod vedením indických specialistů či týdny věnované tradiční čínské medicíně a šaolinským mnichům. Pokud se sem vidáte, určitě si zajděte na „Abhyangu“ – speciální relaxační masáž celého těla teplým olejem. Je to balzám pro tělo i duši (viz hlavní foto).

K nabírání energie patří samozřejmě i dobré jídlo. Kuchyně hotelu Larimar obdržela jako první v Burgerlandu ocenění za biostravu – tzv. zelenou čepici. A vaří tu opravdu skvěle! Většina pokrmů se připravuje z regionálních a sezonních surovin. Věřte, že nebudete vědět, co ochutnat dřív!. Strávit tu víkend je prostě nejen zážitek, ale také skvělý relax!

foto_4

Ve Stegersbachu jste z Prahy přibližně za pět hodin jízdy. Cesta je příjemná a utíká rychle, obzvlášť když jedete pohodlným a bezpečným autem. My se do Stegersbachu vydali novou Toyotou RAV4 Hybrid. Zážitek z jízdy byl jedinečný! Nová Toyota RAV4 Hybrid se totiž může pochlubit zvýšeným jízdním pohodlím a dokonalým propojením mezi volantem a koly – to znamená, že auto máte pevně ve svých rukou. Na perfektních jízdních vlastnostech se podílí i vyšší tuhost karoserie.

foto_5

O naši bezpečnost se během cesty „staral“ systém Toyota Safety Sense. Jde o balíček technologií aktivní bezpečnosti, které napomáhají předcházet nehodám nebo zmírnit jejich následky. Ocenili jsme například přednárazový bezpečnostní systém s funkcí rozpoznávání chodců, systém rozpoznávání dopravních značek, asistenta pro jízdu v pruzích, adaptivní tempomat a automatická dálková světla, která se sama zapnou a vypnou dle aktuální situace. Samozřejmostí je také velmi užitečné monitorování mrtvých úhlů, které vás upozorňuje na vozy a překážky, které jako řidič nemůže vidět.

foto_6

Velmi povedený je i design auta. Výrazný, dynamický a robusní off-roadový exteriér propůjčuje Toyotě RAV4 Hybrid sportovní a sebevědomý vzhled, který je symbolem nadčasovosti. A tak si můžete být jistí, že tohle auto nikdy nevyjde z módy. Proměnou prošel také interiér, z něhož vyzařuje naprostá harmonie. Jeho velkou předností je praktičnost a funkčnost. Palubní deska je intuitivní, a tak hned víte, jaký „knoflík“, kde zmáčknout. Prostě s Toyotou RAV4 Hybrid je cesta vždy lepší!

foto_7_copy

Díky Toyotě RAV4 Hybrid jsme z Prahy do Stegersbachu dojeli v pořádku. Je pravda, že hotel zasvěcený ajurvédě a šaolinským mnichům v Rakousku nečekáte (larimarhotel.at), o to větším zážitkem se pro vás ale pobyt stane. Je to skvělé místo, kde si vyčistíte hlavu od starostí a načerpáte novou energii. S kým pojedete, necháváme na vás.