Přejít k hlavnímu obsahu

5 nejkrásnějších zahrad a parků Evropy

Máte-li slabost pro přírodní krásy, výlet za květinami a stromy bude pro vás to pravé ořechové. Věřte, že na návštěvu jakéhokoli místa z následujícího seznamu budete vzpomínat celý život.

1. Keukenhof, Nizozemí

Stejně jako je Milán centrem módy, je Keukenhof Mekkou pro botaniky. Vášniví zahradníci z celého světa se sem každoročně sjíždějí za největším květinovým parkem, kde lze vidět miliony nádherných a voňavých květin, důmyslně poskládaných do zajímavých obrazců.

keuken

2. Vídeň, Rakousko

Není turisty, který by při návštěvě Vídně vynechal Schönbrunn. I zámeckou zahradu však stojí za to navštívit. V roce 1900 zde bylo vysázeno 25 tisíc orchidejí, 1500 různých druhů květin, čímž si zahrada vysloužila rekord s největší sbírkou v Evropě. Při procházce mezi živými ploty, kolem soch i fontán se dostanete k palmovému skleníku, který je domovem mnoha středozemních, tropických a subtropických rostlin. Budova je rozdělena do tří pavilonů s různými teplotami a pozor: najdete tu největší leknín světa s průměrem listu 1,20 metru!

schoenbrunn_palace_gardens_and_gloriette_c_osterreich_werbung_photographer_mayer

3. Versailles, Francie

Není divu, že výstavba této královské zahrady trvala celých 40 let! Pečlivě pěstěný trávník, rozkvetlé květiny, fontány, a především dokonalý geometrický systém se staly vzorem všech francouzských zahrad, což byl také úmysl jejich tvůrce, krále Ludvíka XIV.

Versailles

4. Nice, Francie

Ač se to zdá neuvěřitelné, tento park kdysi býval nelichotivou autobusovou zastávkou. Dnes je promenáda du Paillon místem s pěti kontinenty. Na dvanácti hektarech najdete více než 1000 stromů a 50 000 květin, které kvetou v různá roční období. Je to rovněž skvělé místo, kam vzít s sebou děti. Leží tu gigantická krakatice, želva, velryba a další dřevěná zvířátka, co dětem slouží jako prolézačky.

Promenade_du_Paillon_Nice_France

5. Barcelona, Španělsko

Jardí Botànic Històric je slavná historická botanická zahrada o neuvěřitelných čtrnácti hektarech. Plochy se společně dělí až o 1500 druhů rostlin, které jsou rozmístěny na zóny podle zeměpisných oblastí. Zamířit tak můžete do jižní Afriky, Austrálie, Chile, Kalifornie, severní Afriky i ke Středozemnímu moři.

Jardi_Marimurtra

Tip redakce: Do všech destinací se dostanete pomocí autobusů Eurolines. Hledejte své spoje na oficiálním webu.