Přejít k hlavnímu obsahu

Jak dnes vypadá Marika Gombitová: Ani upoutání na invalidní vozík zpěvačku nezastavilo, po více než dvaceti letech vydává novou píseň

Naši slovenští sousedé snad nemají legendárnější zpěvačku, než je Marika Gombitová (67). Energická dáma je stálicí populární hudby. Nezlomila ji ani velmi vážná nehoda, jež ji v pouhých čtyřiadvaceti letech upoutala na vozíček. Podpora a láska, kterou cítila od svých fanoušků, jí pomohla vrátit se zpět na výsluní a znovu zářit. Po mnoha letech nyní vydala také novou píseň, jež mnohé překvapí a posouvá zpěvačky tvorbu trochu jiným směrem.

Do vínku sudičky nadělily Marice neskutečný talent a hlas jako zvon. Vášeň pro hudbu měli v rodině, tatínek hrál a zpíval v kostele. Nebylo se tak čemu divit, že kroky mladé dívky vedly na podia, kde v pouhých třinácti letech vystupovala se svými bratry. Mariky velkým vzorem byla bluesová hvězda Janis Joplin a velmi toužila stát se profesionální zpěvačkou.  

Marika rozjela skvělou kariéru 

Sen se Gombitové splnil ve skupině Modus. V kapele zpívala po boku s Jankem Lehotským a především s Mirem Žbirkou. Společně tvořili úžasné trio, které sbíralo jeden úspěch za druhým a fanoušci je milovali. Vystupovali nejen v rodné zemi, ale také v zahraničí. Marika stíhala jak kapelu, tak také svou sólovou dráhu. Kdo by neznal její píseň Vyznanie, která vyvolává ty správné emoce a „ zimomriavky” po celém těle. Blondýnka s nezaměnitelným hlasem měla skvěle rozjetou kariéru. Bohužel zasáhl nemilosrdný osud... 

Silné sněžení zapříčinilo vážnou nehodu 

Posledního dubna roku 1980 odehrála kapela Modus svůj brněnský koncert a chystala se k odjezdu. Přesto, že vystoupení bylo jako vždy úspěšné, v šatně vládl smutek. Miro se chtěl začít naplno věnovat své sólové dráze. „Vehnalo mi to slzy do očí. Ptala jsem se, zda nemůžeme přespat v Brně, nechtělo se mi odjet,“ vzpomíná Gombitová v knize Úlomky vzpomínek na osudový večer. Nakonec kapela nasedla do aut a každý se rozjel svou cestou domů. Mariku vezla kamarádka a podmínky na jízdu autem nebyly rozhodně ideální. „Sněžení bylo stále silnější. Nebyl velký provoz, tak jsem ten velký sněhový jazyk viděla celkem zřetelně,“ uvedla Marika vteřiny předtím, než jejich auto dostalo smyk. Nepřipoutaná zpěvačka vyletěla předním sklem ven a zůstala v bezvědomí ležet na zemi.  

Mohlo by se vám líbit

Eben se potýká s těžkým ochrnutím manželky, Geislerové byla odpuštěna nevěra aneb které slavné páry dokazují pravou lásku

To, že při sobě budou partneři stát v dobrém i ve zlém, si před oltářem slibují všichni. Ne každý z nich se ale dokáže potýkat s problémy, které v manželství mohou nastat, a tak se následně zase rozvádí. Některé slavné páry ale dokazují, že ať se stane cokoliv, je mezi nimi opravdová pravá láska.
svetzeny.cz

Na vlastní nohy se zpěvačka už nikdy nepostaví 

Probudila se až v nemocnici, kde cítila bolest v každém kousku těla, mimo nohou. Lékaři jí nedávali příliš mnoho šancí na přežití, protože k četným zraněním se ještě přidal zápal plic. „Neměla jsem sílu vykřiknout, že žiju a chci žít,“ uvedla Marika, která v tu dobu ještě netušila, že už se nikdy nepostaví na vlastní nohy. Podstoupila pak různé rehabilitace v Kladrubech, kde jsou vyhlášení profesionálové. Bohužel ani tam ale neumí zázraky a zpěvačka zůstala ochrnutá. Médii pak proletěla zpráva, že se Gombitová zcela uzavřela do sebe a před veřejností se skrývá. To však nebyla pravda. 

Marika se koncertování nikdy nevzdala 

Jako bájný Fénix s nadsázkou povstala a znovu stanula na koncertních podiích. Seděla v připraveném křesle či na vozíku a dál rozdávala nejen fanouškům radost. S celoživotním přítelem Mekym nazpívala nesmrtelné hity, které lidé milují dodnes. Když Žbirka před dvěma lety zemřel, byla to pro zpěvačku obrovská rána. „Můj drahý Meky, velmi mi budeš chybět. Jsi v mém srdci navždy. S láskou Tvoje princezna,“ napsala Gombitová na sociální sítě. S Mirem měli mezi sebou neskutečnou chemii, ale pouze na platonické úrovni. Nikdy prý spolu nic neměli a možná to bylo klíčem velkého přátelství.  

Marika s Mekym nazpívali krásné duety

Novou píseň nahrála ve světoznámém studiu 

Legendární zpěvačka si letos v červnu připravila pro své obdivovatele velké překvapení. Po neskutečných dvaceti čtyř letech vydala novu skladbu. „Hudba je můj život. I když se může zdát, že to bylo jinak, opravdu jsem dlouho a velmi toužila po tom, abych mohla mým fanouškům opět prezentovat svou novou tvorbu,” prozradila Marika s tím, že od posledního autorského kousku uplynulo mnoho času. „Výsledná podoba Fantóma srdca vznikla spojením několika hudebních nápadů. Chtěla jsem, aby v ní bylo poznat můj autorský rukopis, avšak zároveň jsem jí toužila dodat moderní sound,” dodala Gombitová, že konečná podoba písně se mixovala v prestižních londýnských studiích Abbey Road. 

V těchto studiích nahrávala skutečná esa světové hudební scény. Proslavila je kapela Beatles, U2, Pink Floyd a mnoho dalších. Především však v nich nahrával její milovaný Meky a i z toho důvodu je Marika na svou novou píseň pyšná. 

Legendární zpěvačka je tak pro mnohé vzorem neskutečné vnitřní síly a bojovnosti. Stejnou bojovnicí je světoznámá Celine Dion, jež se jako lvice pere s nevyléčitelnou nemocí. 

Nezlomná Marika Gombitová je královnou slovenské populární hudby
Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s Lifee Svatební pompon