Přejít k hlavnímu obsahu

Dcera pohádkového krále Vladimíra Ráže: Veronika si plní sny i s velkým hendikepem, který by mnohé srazil k zemi

Pokud byste o hendikepu Veroniky Rážové (43) nevěděli, na první pohled byste si ho rozhodně nevšimli. Dcera legendárního herce Vladimíra Ráže (†77) se narodila bez levé ruky, což ji ale dle jejích slov nikdy nebránilo dělat vše, co chtěla. Nemá problém sportovat, řídit auto a plnit si sny. Po dvaceti letech dokonce odložila protézu, protože jí ve výsledku byla na obtíž.

Po příchodu Veroniky na svět nedali rodiče nikdy najevo, že by měla být nějak limitovaná tím, že nemá druhou ručičku. Naopak, podporovali ji ve všem, co chtěla malá holčička a posléze dospívající slečna dělat.

Pohádkový Ráž byl milujícím tatínkem

Sympatická brunetka se narodila do třetího manželství pohádkového krále Miroslava. Tatínek tak byl pomalu o generaci starší, než otcové spolužaček. „Lidi mi vždycky říkali: ‚Dědeček se o tebe hezky stará.‘ A my vždycky s tátou: ‚Ne dědeček – tatínek!‘ Ale pokaždé jsme se tomu zasmáli a nebylo to nikdy nic, co by nás urazilo, protože ten věkový rozdíl tam prostě byl,” přiznala Veronika s úsměvem v pořadu 13. komnata s tím, že více než chybějící končetiny si lidé všímali slavného herce, jenž byl kdysi velkým idolem.

Svůj hendikep Veronika nijak neřeší

Ve škole se Rážové dostalo velké pozornosti, ale ne v negativním slova smyslu. Spolužáci holčičku bez ruky obdivovali a jedna z kamarádek dokonce prosila, aby jí mohla po tělocviku odnést protézu do šatny, protože si ji na tuto hodinu sundávala. Samozřejmě se potkávala také s lítostivými pohledy, ale z těch si nic nedělala. ‚‚Rodiče mě vychovávali v tom, že i tak mohu dělat vše, “ prozradila Veronika, jež protézu odložila po dvaceti letech.

Život Vránové s Rážem nebyl pohádkou: Osudová láska z Pyšné princezny byla protkána nevěrami

Lásku svých pohádkových postav si Alena Vránová (91) s Vladimírem Rážem (†77) přenesli i do soukromého života. Během natáčení oblíbené pohádky Pyšná princezna mezi nimi přeskočila jiskra a bláznivě se do sebe zamilovali. Bohužel herec nedokázal odolat ostatním ženám a krásná Krasomila trpěla jeho nevěrami.
svetzeny.cz

Protéza pro ni byla nekomfortní

Náhražka ruky pro ni byla totiž spíše na obtíž. Naučila se skvěle fungovat i bez ní a bez problému zvládla například přebalování syna, o čemž také natočila videa. ‚‚Protézu jsem nějaký čas nosila, ale zjistila jsem, že je pro mě nekomfortní. Když jsem třeba doháněla tramvaj, mlátila mě do boku,” nemá Veronika problém mluvit o svém hendikepu. Od mala velmi ráda zpívala, ale nakonec se přihlásila na práva. Zde však zjistila, že je úplně jiná než její velice ambiciózní spolužáci a rozhodla se jít zcela jiným směrem.

Rážová si plní své sny

Vždy ji bavilo povídat si s lidmi a zatoužila po práci v rádiu. Začala chodit na kurzy a nakonec se dostala do plzeňského rádia. Zde také poznala svého prvního manžela. Přesto, že vztah nevyšel, odnesla si z něho krásného syna a s jeho tatínkem má přátelské pouto. Podruhé se Veronice narodil také chlapec a žije spokojený život se svým druhým manželem. Plní si sny, má skvělou práci a v neposlední řadě je velkou inspirací pro ostatní lidi s podobným osudem - natáčí internetový seriál Jednou rukou. Předvádí světu, že s jednou rukou není nic nemožné a pokud opravdu chcete, dokážete vše. 

Veronika měla se svým slavným tatínkem hezký vztah
Zdroj článku