Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se stát kartářkou 1

Pokud toužíte naučit se vykládat karty pro sebe či své přátele, vězte, že to rozhodně není nic jednoduchého. Náš minikurz se vás pokusí trochu nasměrovat na správnou cestu.

* Opatřete si nejméně tři (ale spíš více) knihy o vykládání karet a informace z nich si dejte dohromady – což nebude snadné, neb si budou často protiřečit.

* Požádejte zkušenou kartářku, aby vám z přátelství či za úplatu prozradila alespoň některé ze svých interpretací jednotlivých karet a skupin karet. Dobrá kartářka to neodmítne – vaší konkurence se bát nemusí, a navíc dobře ví, že na základě jejích rad se vám podaří zvládnout vykládání karet asi tak stejně jako provozovat jadernou elektrárnu na základě „stručného návodu k použití“.

* Nakreslete si různé karetní konstelace a učte se z nich, co které sousedství či blízkost můžou znamenat. Dejte víc na vlastní intuici než na to, co jste se kde dočetli. Naučte se kartám „naslouchat“, nesnažte se je „znásilnit“.

* Zkoušejte vykládat sobě, kamarádkám, příbuzným (zkrátka těm, které dobře znáte) a ověřujte si, do jaké míry odpovídá to, co vykládáte, skutečnosti. Začněte u toho, co víte jistě – třeba rozborem minulosti, povahových vlastností apod. Dávejte si fakta, která znáte, do souvislosti s karetními konstelacemi.

* Vykládejte karty často – žádný učený z nebe nespadl, ale učení dělá mistra. Jednoduše řečeno – dokud nenasbíráte spoustu zkušeností, moc vám to nepůjde. Ale časem by se mohlo začít dařit…

* Čtěte knížky o psychologii, o povahových typech lidí, o formách chování a jednání apod., přemýšlejte o nich, porovnávejte si informace s tím, co znáte ze života, a to vše dohromady potom použijte při výkladu karet.

* Nikdy nikomu (ani sobě) „nevěštěte“ nic skutečně zlého – tragicky vypadající informace z karet interpretujte jako upozornění na nebezpečí, ne jako daný fakt.

* Bude-li se vám zdát, že karty ukazují něco, co sice není přímo tragické, ale vám (či osobě, které vykládáte) nemilé, zamyslete se nad tím, zda náhodou neplatí, že „všechno zlé je pro něco dobré“. Třeba když karty „řeknou“, že se rozejdete se stávajícím partnerem, nemusíte se hned hroutit – třeba by to vlastně nakonec mohlo být pro všechny lepší…

Foto: Depositphotos (1)