Přejít k hlavnímu obsahu

5 nejlepších míst u vody

Nemáte nápad, kam v létě vyrazit? Poradíme vám tak, abyste se na sluníčku neupekli. Mrkněte na naše tipy, kam si zajet za koupáním.

1. Po stopách filmů a pohádek

Chcete obdivovat nádhernou scenerii? Vyrazte do přírodní rezervace Podtrosecké údolí, kde se natáčel film Jak dostat tatínka do polepšovny. Pískovcové skály, na které lezli Vašek a jeho tatínek, se tyčí z rybníka Věžák. Natáčel se tu také Máj nebo Princ Bajaja.

2. Za koupáním v biokvalitě

V pražském Radotíně se nachází moderní biokoupaliště. Vodu ve zdejší umělé nádrži filtrují mokřadní rostliny. Rodinné vstupné 2+2 zde vychází na 200 Kč, o víkendu stojí vstup 250 Kč.

3. Na palubu parníku

Chcete si užít vyhlídkovou jízdu? Vyzkoušejte plavbu 53 km dlouhým Baťovým kanálem, který leží na jihu Moravy. Zajímavé je, že původně sloužil k plavení dřeva.

4. Pro milovníky adrenalinu

Nechcete nečinně polehávat u vody? Spoustu zábavy si užijete ve Vraném nad Vltavou. Tam si můžete zkusit vodní trysky neboli flyboard. Kdo by chtěl surfovat, ten ať zamíří do Brandýsa nad Labem, kde se může svézt na statické vlně určené pro surfing.

5. Za luxusem

Napnout plachy a nechat se unášet větrem o závod – za tímto požitkem nemusíte jezdit až na Riviéru. Prázdniny na jachtě lze prožít i na Lipně v jižních Čechách. V přístavu Marina Lipno můžete absolvovat kurz jachtingu a pak si půjčit loď.

Další zajímavé tipy najdete v červencovém Světě ženy.