Přejít k hlavnímu obsahu

ZLATÉ GLÓBY 2015: Nejlepší momenty a fotografie

Hollywoodská sezona oceňování je odstartována! Včerejší noc v Kalifornii rozzářily všechny hvězdy filmového plátna!

Byl to večer neuvěřitelných a inspirativních projevů – předseda sdružení hollywoodských zahraničních novinářů Theo Kingma pronesl řeč o svobodě slova „od Severní Koreje po Paříž", za kterou sklidil od obecenstva všeříkající potlesk vestoje. Také George Clooney uctil památku obětí útoků ve Francii. Fotografie z galavečera se šíří na sociálních sítích jako symbol solidarity.

2209772_

FILMOVÉ CENY:

  • V prestižní kategorii Nejlepší scénář byl oceněn snímek Birdman.

keaton-win

  • Grandhotel Budapešť režiséra Wese Andersona zvítězil v kategorii Nejlepší komediální film. Porazil takové snímky, jakými jsou například Čarovný les, Pýcha a Miluj souseda svého.

maxresdefault

  • Film Chlapectví získal ocenění v kategoriích Nejlepší filmové drama, Nejlepší režisér a Nejlepší herečka ve vedlejší roli pro Patricii Arquetteovou. Dramatický příběh o dospívání se natáčel neuvěřitelných dvanáct let se stejnými herci!

earlywins-lrg

  • V kategorii Nejlepší herec filmového dramatu zvítězil Eddie Redmayne, díky roli ve snímku Teorie všeho. Nejlepší herečkou dramatického filmu se stala Julianne Mooreová za snímek Still Alice.

EllenVonUnwerth_officially_for_GoldenGlobes_julianne

  • Nejlepším hercem filmového muzikálu či komedie se stal Michael Keaton za film Birdman, nejlepší herečkou Amy Adamsová za snímek Big Eyes.

EllenVonUnwerth_officially_for_GoldenGlobes_Amy

  • Zlatý glóbus v kategorii Animovaný film získal snímek Jak vycvičit draka 2.

Zlaté glóby jsou považovány za důležitý ukazatel pro americké filmové ceny Oscar. Nominace na Oscary se dozvíme už tento čtvrtek!