Přejít k hlavnímu obsahu

Chcete mít z dětí filmaře?

Chcete mít z dětí filmaře?

Tak je vezměte na AniFest! V programu letošního Mezinárodního festivalu animované tvorby AniFest si přijdou na své. Příležitost máte od 26. dubna do 1. května 2013 v Teplicích, Duchcově a Krupce.

V programu určeném pro mateřské a základní školy se letos představí známé postavičky z televizních večerníčků i novodobá tvorba. Pásmo To nejlepší z Večerníčku nabídne oblíbené hrdiny, jako jsou Křemílek a Vochomůrka, Rumcajs, Maxipes Fík a další. Projekce s názvem Nové české večerníčky bude patřit Žížalákům a skřítku Racochejlovi. V pásmu nazvaném Slovenské pohádky budou moci malí diváci zhlédnout animované česko-slovenské krátkometrážní seriály Puf a Muf či Pásli ovce valaši. Na počest dvou významných osobností animované tvorby, Vladimíra Jiránka a Břetislava Pojara, zařadili organizátoři do programu výběr děl těchto významných tvůrců. V rámci programu Památka Pojar a Jiránek na plátnech kin znovu ožijí Jiránkovi Bob a Bobek – králíci z klobouku či dva plyšoví medvědi z Pojďte pane, budeme si hrát.

PRO TVOŘIVÉ VŠEHO VĚKU

Atraktivní je určitě i Školička animace, animační dílny určené pro děti od pěti let až po středoškolské žáky. Pod vedením zkušených lektorů se účastníci seznamují s animačními technikami a dozvědí se vše o výrobě tohoto druhu filmu. Inspirací pro tvořivé děti může být Mezinárodní soutěž filmů vytvořených dětmi od dvanácti let. V tomto pásmu se na AniFestu představí úspěšné snímky z dětských animačních dílen, kroužků a workshopů z České republiky i ze světa.

AniFest je největší mezinárodní specializovaný soutěžní festival animované tvorby v České republice. Spolu s Mezinárodním filmovým festivalem Karlovy Vary a Film festivalem Zlín mezi tři největší filmové festivaly v zemi. Kompletní program AniFestu najdete zde: http://anifest.datakal.eu/cz/program.aspx

Foto: AniFest (1)