Přejít k hlavnímu obsahu

Přichází první letošní úplněk: Magický čas otevře bránu do vašeho nitra

Info ikona
Pixabay

První úplněk tohoto roku nastane v sobotu 7. ledna sedm minut po půlnoci ve znamení Raka, kterému vodní živel propůjčuje velkou citlivost a vnímavost. Právě tyto vlastnosti se v úplňkovém čase naplno projeví, zejména u empatických lidí, kteří se umí napojit na druhé.

Úplňku, který právě nastává, se říká také Vlčí úplněk. Traduje se, že indiánské kmeny pojmenovaly lednový úplněk podle vlků, protože je slýchávaly výt za zimních lednových nocí. V anglosaské kultuře má název Vlčí úplněk návaznost na slovo Wulf Monath nebo-li Vlčí měsíc, což v saském jazyce znamená právě leden. Galové měli pro leden označení Faoilleach, jež pochází z výrazu používaného pro vlky, faol-chù.

Podobně jako ten prosincový, bude i tento úplněk mimořádně zářivý a jasný a měsíc se bude zdát na dosah ruky. Protože je ve znamení Raka, projeví se v něm charakteristiky právě tohoto znamení. Očekávejte, že budete více vnímavější a citlivější, mohou se vás dotknout i věci, které by vás jindy nechaly úplně chladnými. Počítat by s tím měli zejména citliví lidé, kteří mohou zažít přívaly silných emocí. Důležitou roli budou hrát při Vlčím úplňku vztahy v rodině a s blízkými přáteli, kteří fungují jako zázemí a dodávají pocit stability a jistoty.

Nejhorší měsíc v roce 2023 pro každé znamení zvěrokruhu: Střelci bojte se října, Býky čeká příšerný červen

Bohužel, kromě mnoha šťastných hvězdných konstelací je v roce 2023 také měsíc, ve kterém se zdá, že každé znamení zvěrokruhu pronásleduje smůla. Přečtěte si zde, který měsíc může být pro vaše znamení zvěrokruhu ten nejhorší a pamatujte, vše zlé je pro něco dobré.
svetzeny.cz

Napojte se na sebe

Zkuste si proto v těchto dnech více všímat svých blízkých, mluvte s nimi a dejte jim najevo, že vám na nich záleží. Mnoho napjatých vztahů se může uvolnit a urovnat. Na druhou stranu upusťte trochu od práce a na druhou kolej dejte i „materiálno“. Buďte více sami v sobě, napojte se na své nitro a naslouchejte svému srdci, pokuste se najít pocit sounáležitosti s okolím a prociťte vděčnost za vše, co v životě máte.

V těchto dnech také hrozí, že můžete propadnout sebelítosti a ukřivděnosti, negativním pocitům a úzkostem. Ty pak mohou přerůst v k hádkám a zbytečným konfliktům. Když takové pocity přijdou, snažte se je propustit, odpustit a neřešit je. Alespoň dočasně, přesně podle rčení, „ráno je moudřejší večera“.

Opatrujte své zdraví

Lednový úplněk ovlivní hlavně vaši trávicí soustavu. Obecně citlivější budou orgány jako je žaludek, žlučník či játra. Prospějte vám alespoň krátký půst nebo detox. Odpusťte s v těchto dnech tučná a hodně slaná a smažená jídla, zejména máte-li sklon k pálení žáhy nebo podráždění žlučníku. Hodně pijte, což bude důležité i pro váš lymfatický systém, který má na starost odvádění odpadních látek z těla. Ženy mohou být náchylnější k napětí a bolestem vaječníků, dělohy či prsou, zejména pokud jim vychází úplněk na dny ovulace či menstruace. Pokud jde o pohyb, prospěje vám spíše jemná jóga než silové sporty.        

Velký horoskop lásky pro rok 2023: Lvi potkají lásku svých snů, Ryby čeká vzrušující jiskření

Láska hraje v našem životě jednu z nejzásadnějších rolí. Zajímá vás, jak se vám v oblasti milostných a partnerských vztahů bude v letošním roce dařit? Ukončíte nefungující či toxický vztah, čeká vás milostné vzplanutí, nebo prožijete poklidný rok po boku toho, koho milujete? Nahlédněte do našeho horoskopu.
svetzeny.cz

Co je vhodné dělat?

Lednový úplněk přeje všem aktivitám, které povedou k zútulnění domova jako zázemí a přístavu, do kterého se všichni členové budou rádi vracet. Rozlučte se s vánočními dekoracemi, vyhoďte suchý vánoční stromek a pusťte do bytu čerstvou energii. Využijte teplejší počasí k tomu, abyste vyrazili do přírody. Je vhodný čas pro sbírání kořenů bylin, které mají v tomto období největší sílu. I když vás to možná bude lákat, nedělejte žádné práce na zahradě, stromům ani keřům by to neprospělo.

    

Zdroj článku