Přejít k hlavnímu obsahu

Vědecká studie prozradila, kdy a proč lidé nejčastěji podvádí své partnery. Rok před každou dekádou je kritický

Info ikona
studie

Jsou muži a ženy v určitém věku obzvlášť náchylní k nevěře? Vědci mají jednoznačnou odpověď. Jste nebo je váš partner ve zvlášť nebezpečném věku?

Být podváděn svým partnerem je hrozný zážitek. Je proto pochopitelné, že mnoho lidí je obzvláště pozorných k indicím, které prozradí jejich partnera. Jak nyní vědci zjistili, pravděpodobnost, že budete podvedeni, je obzvláště vysoká, když je partner v určitém věku.

Podle vědců podvádějí nejčastěji ti, kterým je 39 let. Totéž platí pro osoby ve věku 29 a 49 let. Vědci tuto abnormalitu odůvodňují tím, že lidi obzvláště láká extrémní chování, když se chystají oslavit narozeniny a uzavřít tak dekádu svého života.

Slovenská celebrita, Zuzana Plačková, prozradila fanouškům pravdu o svých plastikách. ‚‚Milión otázok, nekonečno konšpirácií, čo všetko mi robil!’’

svetzeny.cz

Tuto teorii podporuje šest studií provedených dvěma výzkumníky z univerzit v New Yorku a Kalifornii. Využili k tomu data z online seznamovacích platforem a také průzkumy mezi lidmi v dotyčných věkových skupinách. V těchto rozhovorech subjekty uvedly, že se zabývaly zejména stárnutím a přemýšlely o smyslu svého života. Obě tyto úvahy vedou k vyššímu riziku, že dají životu vzrušující zvrat nebo smysl prostřednictvím podvádění nebo dokonce aféry.

zdroj: Freundin